Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie „Motoserce” na Starym Rynku za 75 tysięcy złotych

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i Krzysztof Suproń, organizator

- Chcemy, żeby „Motoserce” wiązało się z uśmiechem, żeby było kolorowe, sympatyczne i wesołe – planuje inicjator Krzysztof Suproń (lat 41), prezydent łomżyńskiego klubu motocyklowego Wild Dogs i organizator drugiej edycji w Łomży ogólnopolskiej akcji, zapoczątkowanej w 2009. - Celem jest propagowanie krwiodawstwa i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na Starym Rynku od wpół do dwunastej w sobotę, 7. maja, będą gromadzić się motocykliści z całego kraju, m.in., z Trójmiasta i Śląska. Planujemy zbiórkę krwi, paradę motocyklową ulicami Łomży od godz. 15., gry i konkursy. Główny koncert zacznie się wieczorem o godz. 20. – zagra gwiazda polskiej muzyki rockowej IRA.

Motocykl w holu ratusza
Motocykl w holu ratusza

W ubiegłorocznej edycji „Motoserca” zebrano prawie 24 litry krwi... Szczytną akcję charytatywno-rozrywkową po raz drugi wspiera Miasto Łomża, przeznaczając 30 tys. 750 zł (brutto). Z tej okazji w hallu ratuszu na parterze stanął stalowy rumak, przy którym prezydent WD Krzysztof Suproń i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przybliżyli przedsięwzięcie, mające pochłonąć ok. 75 tys. zł, ponad połowę od sponsorów. W samo południe oficjalny początek i przywitanie motocyklistów, po czym pokazy ratownictwa medycznego PCK, konkursy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Łomży. Około godz. 15 – 15.30 wyruszy parada motocyklami, po której ruszą koncerty na scenie: ostry Firewalk z Łomży, nieustępujący w dynamicznym gitarowym graniu łomżyńsko-ostrołęcki Mad Bee i country Molly Malone's z Giżycka. Muzyczna sobota motocyklistów na Starym Rynku będzie od godziny 20. we władaniu Artura Gadowskiego i grupy IRA. Od 11. do 17. zostanie przeprowadzona zbiórka krwi.
- Nie jeżdżę motocyklem, ale mam prawo jazdy samochodowe od 19. roku życia – mówi prezydent  Chrzanowski. - Impreza motocyklowa połączona ze szczytnym celem ożywi Stary Rynek, a będzie elementem promocji naszego miasta. Przed nami miesiące letnie, kiedy brakuje krwi w szpitalach...
Prezydent za ważny argument przyłączenia się miasta do społeczników uważa zapał członków Wild Dogs, jaki obserwował w ubiegłym roku. - Wykazali się inicjatywą, profesjonalnie podchodzili do kwestii organizacji imprezy masowej, wymagającej zabezpieczenia, ochrony, spełnienia wymogów technicznych – chwali włodarz. - Bez entuzjazmu społeczników ciężko byłoby nam to organizować.
Podczas „Motoserca” odbędzie się też zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego 8-latka Kacperka. Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa i licznymi powikłaniami. Porusza się na wózku inwalidzkim. Marzy o jeździe motocyklem. Zespół IRA został mecenasem projektu typu crowd funding na stronie: wspieram.to/projekt/6517/kacperek-marzenia-motocykle-ira
- My, jako kluby motocyklowe, około 80 w Polsce, przez siedem lat zebraliśmy 22 tysiące litrów krwi, to cysterna – zachęca do oddania krwi w sobotę prezydent „Dzikich Psów” Krzysztof Suproń, od trzech lat konstruujący i budujący rzemieślniczo motocykle. Ich cena na rynku osiąga 50 tys .zł.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę