poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Strefa płatnego parkowania już bezpłatna

Od 1 maja do końca roku parkowanie w Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży będzie bezpłatne. Dziś zaczyna obowiązywać marcowa uchwała Rady Miejskiej o zawieszeniu poboru opłat w strefie na 8 miesięcy – czyli do końca roku. Według radnych to swoisty „okres karencji” przed ostateczną likwidacją strefy, która działa od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jeśli okaże się, że zwolnienie z opłat nie spowoduje większych korków postojowych w tej części miasta, a przedsiębiorcy ze zmiany będą zadowoleni strefa ma przestać istnieć od nowego roku.

Parkomat na ul. Dwornej
Parkomat na ul. Dwornej

Strefa znajduje się na łomżyńskiej starówce i poza Starym Rynkiem obejmuje także część ul. Długiej, ul. Krótką, Dworną od Giełczyńskiej do Sienkiewicza oraz niemal całe ul. Sienkiewicza i Sadową. Wytyczono tu 214 płatnych miejsc postojowych, a za pozostawienie tu samochodów trzeba było płacić: pierwsza godzina postoju samochodu w strefie kosztowała 1,5 zł, druga 1,6 zł, trzecia 1,7 zł, a każda następna 1,4 zł. Teraz na parkomatach, w których można było kupować bilety w strefie wywieszono kartki z informacją, że od 1 maja 2016 roku do końca roku za postój w strefie nie trzeba płacić.

Średni roczny dochód miasta z funkcjonowania strefy wynosił ponad 240 tys. zł. Zawieszenie poboru opłat do końca roku uszczupli budżetu miasta o ponad 160 tys. zł. Koszty funkcjonowania strefy i jej biura, w którym zatrudnionych jest dwóch pracowników, miejscy urzędnicy szacują na około 110 - 120 tys. zł rocznie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0