Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Strefa płatnego parkowania już bezpłatna

Główne zdjęcie
Parkomat na ul. Dwornej

Od 1 maja do końca roku parkowanie w Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży będzie bezpłatne. Dziś zaczyna obowiązywać marcowa uchwała Rady Miejskiej o zawieszeniu poboru opłat w strefie na 8 miesięcy – czyli do końca roku. Według radnych to swoisty „okres karencji” przed ostateczną likwidacją strefy, która działa od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jeśli okaże się, że zwolnienie z opłat nie spowoduje większych korków postojowych w tej części miasta, a przedsiębiorcy ze zmiany będą zadowoleni strefa ma przestać istnieć od nowego roku.

Strefa znajduje się na łomżyńskiej starówce i poza Starym Rynkiem obejmuje także część ul. Długiej, ul. Krótką, Dworną od Giełczyńskiej do Sienkiewicza oraz niemal całe ul. Sienkiewicza i Sadową. Wytyczono tu 214 płatnych miejsc postojowych, a za pozostawienie tu samochodów trzeba było płacić: pierwsza godzina postoju samochodu w strefie kosztowała 1,5 zł, druga 1,6 zł, trzecia 1,7 zł, a każda następna 1,4 zł. Teraz na parkomatach, w których można było kupować bilety w strefie wywieszono kartki z informacją, że od 1 maja 2016 roku do końca roku za postój w strefie nie trzeba płacić.

Średni roczny dochód miasta z funkcjonowania strefy wynosił ponad 240 tys. zł. Zawieszenie poboru opłat do końca roku uszczupli budżetu miasta o ponad 160 tys. zł. Koszty funkcjonowania strefy i jej biura, w którym zatrudnionych jest dwóch pracowników, miejscy urzędnicy szacują na około 110 - 120 tys. zł rocznie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę