poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Małżeństwo – zorganizowana grupa przestępcza czerpiącą korzyści z nierządu

Dwoje mieszkańców Łomży - 43-letni mężczyzna i 41-letnia kobieta – usłyszeli zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wcześniej – we wtorek wieczorem – oboje zostali zatrzymani podczas akcji policyjnych antyterrorystów w lokalu przy Szosie do Mężenina i w jednym z mieszkań w Łomży. Jak podaje policja, małżeństwo miało prowadzić agencję towarzyską w której pracowały kobiety trudniące się prostytucją.

Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, informuje, że zatrzymanie małżeństwa miało związek z prowadzonym przez białostockich policjantów śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Łomży dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Z ustaleń śledczych wynika, że para procederem tym trudniła się już wcześniej. Jednak grupa ta, której wtedy także przewodził mężczyzna, została rozbita przez funkcjonariuszy już w 2014 roku i w tej chwili w sprawie tej toczy się postępowanie. 
Teraz okazało się, że w jednym z lokali na terenie Łomży nadal funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją. 

Małżeństwo – zorganizowana grupa przestępcza czerpiącą korzyści z nierządu

źródło: KWP Białystok


- Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni 43-latka – podaje Baranowski zaznaczając, że z ustaleń mundurowych wynika iż, w czasie funkcjonowania tych agencji mogło przewinąć się przez nie co najmniej kilkanaście kobiet. - Zebrany materiał wskazywał, że mężczyzna wspólnie z żoną tworzył zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji. Małżeństwo zostało doprowadzone wczoraj do prokuratury i usłyszało zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo mężczyzna odpowie także za założenie i kierowanie grupą. 
Podejrzanym grozi kara od 3 miesięcy do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: fot. KWP Białystok
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0