Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Małżeństwo – zorganizowana grupa przestępcza czerpiącą korzyści z nierządu

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Dwoje mieszkańców Łomży - 43-letni mężczyzna i 41-letnia kobieta – usłyszeli zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wcześniej – we wtorek wieczorem – oboje zostali zatrzymani podczas akcji policyjnych antyterrorystów w lokalu przy Szosie do Mężenina i w jednym z mieszkań w Łomży. Jak podaje policja, małżeństwo miało prowadzić agencję towarzyską w której pracowały kobiety trudniące się prostytucją.

Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, informuje, że zatrzymanie małżeństwa miało związek z prowadzonym przez białostockich policjantów śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Łomży dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Z ustaleń śledczych wynika, że para procederem tym trudniła się już wcześniej. Jednak grupa ta, której wtedy także przewodził mężczyzna, została rozbita przez funkcjonariuszy już w 2014 roku i w tej chwili w sprawie tej toczy się postępowanie. 
Teraz okazało się, że w jednym z lokali na terenie Łomży nadal funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją. 

Małżeństwo – zorganizowana grupa przestępcza czerpiącą korzyści z nierządu

źródło: KWP Białystok


- Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni 43-latka – podaje Baranowski zaznaczając, że z ustaleń mundurowych wynika iż, w czasie funkcjonowania tych agencji mogło przewinąć się przez nie co najmniej kilkanaście kobiet. - Zebrany materiał wskazywał, że mężczyzna wspólnie z żoną tworzył zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji. Małżeństwo zostało doprowadzone wczoraj do prokuratury i usłyszało zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo mężczyzna odpowie także za założenie i kierowanie grupą. 
Podejrzanym grozi kara od 3 miesięcy do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: fot. KWP Białystok
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę