Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze za rolnicze paliwo

Ponad pół miliona złotych z tytułu zwrotu akcyzy za paliwo otrzymali rolnicy z gminy Łomża. Pieniądze w piątek przelane na konta 567 rolników, którzy wcześniej składali w Urzędzie Gminy stosowne wnioski z fakturami potwierdzającymi zakup paliwa. Jak podaje Anna Lachowska, skarbnik gminy Łomża, wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane.

Rolnicy o zwrot części pieniędzy wydanych za paliwa używanego do produkcji rolnej mogą składać dwa razy w roku. W lutym przyjmowane są wnioski dotyczące paliwa zakupionego od 1 września ubiegłego roku roku do 31 stycznia bieżącego roku, a w sierpniu za paliwo zakupione od 1 lutego do 31 lipca. Jak podał Urząd Gminy Łomża w piątek zostały wysłane na konta rolników pieniądze na wnioski przyjmowane w lutym. 
- Łączna kwota zwrotu podatku akcyzowego wyniosła 513 649,34 zł – podali gminny urzędnicy zaznaczając, że środki na ten cel gmina otrzymała 27 kwietnia z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. 
W tym roku stawka zwrotu za 1 litr oleju napędowego wynosi 1 zł i jest o 5 groszy wyższa w stosunku do roku ubiegłego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę