niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Na kulturę od marszałka... symbolicznie

Niespełna 40 tysięcy złotych wsparcia przekaże Urząd Marszałkowski w Białymstoku na cztery duże wydarzenie kulturalne w Łomży. Pieniądze to dotacje z budżetu województwa na realizację w 2016 roku zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego... W sumie do podziału było 630 tysięcy złotych.

Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński
Marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński

Władze województwa 20 tys. zł przyznały na projekt Fundacji „Sztuk i Dialogu” pt. „Moje Miasto w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA”. 
O połowę niższe wsparcie (10 tys. zł) otrzyma Fundacja Muzyczna Ostinato na współorganizację  XII  Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum Et Musica”, a jedynie 5 tys. zł przyznano na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2016.
Te trzy dotacje są w ramach wspierania odbywających się w województwie festiwali i wydarzeń artystycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W sumie do podziału w tym działaniu było 450 tys zł.             
W ramach działania „Dziedzictwo, tradycja, tożsamość” wsparcie z marszałkostwa otrzyma  Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”. Na XXVII Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera przyznano dotację w wysokości... 4 tys. zł.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0