Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dyrektor MOSiR zatrudnia i zwalnia... jak chce

Główne zdjęcie
Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży

- Wszystkie nowozatrudnione osoby zostały zatrudnione na stanowiskach pomocniczych, nie wymagających przeprowadzania procedury naboru – twierdzi Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji potwierdzając nasze ubiegłotygodniowe informacje o zatrudnieniu w miejskiej placówce żony etatowego asystenta medialnego prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Tego samego dnia, gdy Modzelewski odpowiadał na wcześniejsze pytania, do redakcji zgłosiła się 56-letnia kobieta. Była oburzona tekstem „Miasto Obsadzamy Swoimi i Rodziną...” Kobieta była sprzątaczką w MOSiR. Po kilku latach pracy, z umową na czas nieokreślony, Modzelewski zwalnia ją z powodu... likwidacji stanowiska pracy. - Uczciwie wykonywałam swoją pracę – mówi ze łzami w oczach. - Mam trzy osoby na utrzymaniu. Gdzie ja teraz znajdę pracę...?

Modzelewski o zwolnieniu tej pracownicy nie chce mówić. 
- Sprawa sądowa (…) jest w toku i do zakończenia postępowania sądowego nie udzielamy odpowiedzi – przekazuje potwierdzając informacje kobiety, która sprawę – jej zdaniem bezprawnego zwolnienia z MOSiR - skierowała do Sądu Pracy.
Dyrektora Modzelewskiego pytaliśmy m.in. kto teraz wykonuje jej pracę czyli sprząta stadion i pomieszczenia, boisko sztuczne po drugiej stronie ul. Zjazd i cały Orlik przy Katyńskiej, oraz czy nie istniały możliwość przeniesienia kobiety na inne stanowisko pracy w MOSiR? 
Kobieta mówi, że przez swoje życie pracowała w kilku firmach, także prywatnych, ale jeszcze nigdy nie została tak potraktowana jak przed dyrektora MOSiR. Wypowiedzenie z pracy otrzymała 21 stycznia 2016 roku. Tego samego dnia dyrektor Modzelewski, prezydent Mariusz Chrzanowski i jego asystent medialny Grzegorz Zawada uczestniczyli w uroczystym otwarciu sali zabaw w „Parku Wodnym”, gdzie – jak mówił wówczas dyrektor - na stałe pracować mają dwie osoby dodatkowo wspierane przez innych pracowników placówki. 
- Ja przez kilkanaście lat pracowałam jako pomoc nauczyciela. Nadawałabym się do tej pracy – mówi kobieta ze łzami w oczach.

Zatrudnienie „z koniecznością”

Z wyjaśnień przekazanych przez MOSiR wynika, że od czasu objęcia posady dyrektora przez Andrzeja Modzelewskiego czyli do 1 lipca 2015 roku z pracy w tej placówce zwolnionych zostało 7 osób. W dwóch przypadkach odbyło się to na prośbę pracowników – umowy rozwiązano za porozumieniem stron, w czterech kolejnych wygasły refundowane przez Powiatowy Urząd Pracy umowy na czas określony. Kierowniczka pływalni nr 2 została zwolniona „w związku z reorganizacją zakładu pracy”. 
W tym samym czasie zatrudniono w MOSiR 9 osób, a 3 kolejne przyjęto na staż „nie wliczający się do stanu zatrudnienia”.  
- „Zatrudnienie nowych pracowników było związane z koniecznością uzupełnienia stanu osobowego na obiektach w związku z nieobecnością pracowników przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich - 6 osób, jak też z wymogów projektów unijnych obejmujących obiekty sportowo-rekreacyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które zakładają ściśle określoną liczbę osób zatrudnionych, z podziałem na parytety dotyczące ilości mężczyzn i kobiet” - przekonuje dyrektor w odpowiedzi na pytania dotyczące zatrudniania w MOSiR. Wśród 9 nowych pracowników jest także żona asystenta medialnego prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Pracę w MOSiR dostała w ramach robót publicznych, a do jej obowiązków należy współpraca z mediami oraz propagowanie działań marketingowych.
Dlaczego nie było konkursu?
- Wszystkie nowozatrudnione osoby zostały zatrudnione na stanowiskach pomocniczych, nie wymagających przeprowadzania procedury naboru określonego w ustawie o pracownikach samorządowych – odpowiada dyrektor Modzelewski. 

zobacz: Miasto Obsadzamy Swoimi i Rodziną...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę