Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Promyczki misyjne z łomżyńskiej "Dwójki" w Pałacu Prezydenckim

Główne zdjęcie
Młodzież z SP2 z p. prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą

21 kwietnia w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, który przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”. Jego celem było przypomnienie powszechnego charakteru powołania misyjnego, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Uczestniczyli w niej nie tylko dostojnicy kościelni, ale również państwowi m.in., Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu, Minister Edukacji Narodowej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, posłowie ....


W  konkursie udział wzięło 400 szkół, a 4852 uczniów z całej Polski w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. W kategorii literackiej - II miejsce otrzymała Zosia Horosz, w kategorii muzycznej - II miejsce Julia Szczubełek, w kategorii charytatywnej - II miejsce (kl. I-III) i III miejsce (kl. IV-VI) otrzymało ognisko misyjne, które podczas uroczystości miało zaszczyt wręczać czek dla Sióstr  Benedyktynek w Ekwadorze, które prowadzą tam Żłobek na peryferiach w Santo Domingo.
Miłą niespodzianką dla laureatów było spotkanie się z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP, z którą dzieci zrobiły sobie pamiątkową fotografię.
Udział i tytuł „Laureata” w misyjnym konkursie ogólnopolskim  to wielki zaszczyt  i wyróżnienie dla ogniska misyjnego. Nagrodą była również wycieczka do stolicy, sponsorowana przez proboszcza parafii MB Bolesnej.

 

Materiał nadesłany


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę