poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Promyczki misyjne z łomżyńskiej "Dwójki" w Pałacu Prezydenckim

21 kwietnia w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, który przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”. Jego celem było przypomnienie powszechnego charakteru powołania misyjnego, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Uczestniczyli w niej nie tylko dostojnicy kościelni, ale również państwowi m.in., Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu, Minister Edukacji Narodowej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, posłowie ....

Młodzież z SP2 z p. prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą
Młodzież z SP2 z p. prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą


W  konkursie udział wzięło 400 szkół, a 4852 uczniów z całej Polski w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. W kategorii literackiej - II miejsce otrzymała Zosia Horosz, w kategorii muzycznej - II miejsce Julia Szczubełek, w kategorii charytatywnej - II miejsce (kl. I-III) i III miejsce (kl. IV-VI) otrzymało ognisko misyjne, które podczas uroczystości miało zaszczyt wręczać czek dla Sióstr  Benedyktynek w Ekwadorze, które prowadzą tam Żłobek na peryferiach w Santo Domingo.
Miłą niespodzianką dla laureatów było spotkanie się z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP, z którą dzieci zrobiły sobie pamiątkową fotografię.
Udział i tytuł „Laureata” w misyjnym konkursie ogólnopolskim  to wielki zaszczyt  i wyróżnienie dla ogniska misyjnego. Nagrodą była również wycieczka do stolicy, sponsorowana przez proboszcza parafii MB Bolesnej.

 

Materiał nadesłany


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0