Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Miliony na nowy trakt porodowy w szpitalu

Główne zdjęcie
Krzysztof Bałata - dyrektor łomżyńskiego szpitala, Jerzy Leszczyński - marszałek województwa podlaskiego i Bogdan Dyjuk - członek zarządu województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia

4,7 mln zł otrzymał szpital w Łomży od swojego właściciela – czyli samorządu województwa podlaskiego – na dokończenie trwającego już od 2012 roku remontu oddziału ginekologiczno-położniczego. Inwestycja poprawi przede wszystkim komfort kobiet rodzących w szpitalu. Rokrocznie na świat przychodzi tu ok. 1000 dzieci. Umowę na przekazanie pieniędzy podpisano podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości. - Zarząd województwa podlaskiego wspierał, wspiera i będzie wspierał szpital w Łomży – deklarował marszałek Jerzy Leszczyński. - Szpital w Łomży pełni bardzo ważą rolę dla terenu całego dawnego województwa łomżyńskiego - dodawał zaznaczając, że władze województwa starają się w maksymalny sposób wspierać swoje placówki i robić to „w miarę równomiernie”.

Podpisanie umowy
Podpisanie umowy
Jacek Piorunek, przewodniczący Rady Społecznej szpitala w Łomży
Jacek Piorunek, przewodniczący Rady Społecznej szpitala w Łomży

Jak wyjaśniał Krzysztof Bałata, dyrektor szpitala w Łomży, z otrzymanych z samorządu województwa pieniędzy około 1,2 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, a około 3,5 mln zł na prace remontowe przede wszystkim traktu porodowego. To ma być już zakończenie trwających do czterech lat prac, które wiązały się z przenoszeniem do gmachu głównego szpitala przy Alei Piłsudskiego oddziału zakaźnego z dawnego budynku szpitala przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.
- Zazwyczaj środki własne przekazywane były drogą pisemną, a dzisiaj jest uroczystość - zwracał uwagę Jacek Piorunek, były członek zarządu województwa, a dziś przewodniczący Rady Społecznej szpitala, ale także radny i wiceprzewodniczący Sejmiku. Przy okazji Piorunek apelował do marszałka i zarządu województwa o dokończenie kwestii lokalizacji w opuszczonym już budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który jak mówił "jest w Łomży potrzebny i oczekiwany".
- Najgorszą rzeczą byłoby, gdyby budynek po szpitalu zakaźnym zamienił się w ruinę – mówił Piorunek prosząc, aby organizacją ZOL-u zajął się samorząd województwa, albo aby dokończyć zapoczątkowany w poprzedniej kadencji proces przekazywania budynku samorządowi miasta. 
Obecny na spotkaniu Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia zapowiadał, że na najbliższej sesji sejmiku radnym województwa zostaną przedstawione do zatwierdzenia decyzje o przekazaniu kwoty na opracowanie dokumentacji projektowo- technicznej budynku dawnego szpitala zakaźnego w Łomży, która będzie służyła do przygotowania prac zmierzających do jego wykorzystania.
- Musimy brać pod uwagę wszystkie nasze obiekty także ten WOPiTU przy ul. Rybaki, aby efektywnie i racjonalnie wydawać te środki, które są w dyspozycji samorządu województwa – mówił Dyjuk.   
Odnosząc się zaś do szpitala i podpisanej dziś umowy na przekazanie 4,7 mln zł przypominał, że w poprzednich latach szpital od władz województwa otrzymał na ten cel ponad 9 mln zł, a w tym roku już także 800 tys. zł na zakupy sprzętu.
Dyjuk chwalił łomżyński szpital mówiąc, że „jest perełką na tle placówek województwa” i dyrektora Bałatę, którzy zabiega o pozyskiwanie zewnętrzny środków na inwestycje. Jak mówił ostatnio złożył wniosek o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a zarząd województwa zapewnił, że przekaże 2 mln zł na wkład własny do tego projektu.
Dyrektor Bałata dodawał, że potrzeby szpitala są bardzo duże. Zwracał uwagę, że Narodowy Fundusz Zdrowia opóźnia kontraktowanie świadczeń, dzięki czemu szpital ma dodatkowy rok aby dostosować pomieszczenia do wymagań ministerstwa zdrowia. Mówił, że w tym roku szpital chce przeprowadzić remont onkologii i zacząć remont laryngologii. 
- Na doposażenie szpitala w sprzęt potrzebne są 3-4 miliony złotych na ten rok – i na to też musimy zorganizować pieniądze – dodawał Bałata.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę