Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Szczęśliwe obroty piłki nożnej dziewcząt z UKS Łomżyczka

Główne zdjęcie
Trener Henryk Pestka ze swoimi dziewczętami... UKS Łomżyczka U-8 (fot. Łukasz Grochala)

Trener Henryk Pestka ze swoimi dziewczętami przyzwyczaja sympatyków futbolu do sukcesów. W finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Łomżyczka Łomża w kategorii U-8 oraz UKS Łomżyczka Łomża w U-10. Zwycięska drużyna U-10, kategoria wskazująca wiek, będzie reprezentować Podlaskie w finale ogólnopolskim 2. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Czuję ogromną radość z tego zwycięstwa, tym bardziej, że nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw - cieszy się 76-letni trener Henryk Pestka.

Trener Henryk Pestka ze swoimi dziewczętami... UKS Łomżyczka U-10(fot. Łukasz Grochala)
Trener Henryk Pestka ze swoimi dziewczętami... UKS Łomżyczka U-10(fot. Łukasz Grochala)

Finały wojewódzkie turnieju o puchar Tymbarku rozegrano na stadionie w Sokółce. W kategorii do lat 8 najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS Łomżyczka Łomża, która w dwumeczu pokonała Szkołę Podstawową nr 3 z Augustowa. - Ogromna radość ze zwycięstwa – podkreśla trener Pestka. - Warunki do trenowania mamy ograniczone, gdyż przez całą zimę mogliśmy korzystać tylko z hali w Łomży. Dziewczynki jednak cały ten okres mocno trenowały, pracując zwłaszcza nad techniką. Praca z nimi polega głównie na zabawie z piłką, co później staram się przenieść na boisko i pokazać im, na czym to wszystko polega - komentuje opiekun zwyciężczyń. W rywalizacji dziewczynek do lat 10, podobnie jak w młodszej kategorii, także najlepsza okazała się drużyna Łomżyczki Łomża, która w finałowym meczu pokonała 3 : 1 UKS Mielnik. - Jadąc tutaj nie liczyliśmy na wygraną. Sporym sukcesem byłoby znalezienie się w pierwszej czwórce, a tutaj taka niespodzianka – mówił po triumfie Henryk Pestka. - Teraz czeka nas wyjazd do Warszawy, więc na pewno zwiększymy intensywność treningów. Dziewczyny muszą poprawić zwłaszcza dyspozycję strzelecką, która tutaj bardzo zawodziła. Wprowadzimy taktykę, aby stwarzać sobie więcej okazji do zdobycia bramek.

Rywalki na boisku i rywale nie próżnowali
W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn wystawiła Szkoła Podstawowa z Zabłudowa, pokonując w ostatnim meczu UKS Łomżyczka Łomża 8 : 0. - Dziewczyny same sobie zapracowały na sukces. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziła w osiągnięciu dobrych wyników – komentował po finałowym spotkaniu trener Artur Zieniewicz. - Trenujemy tylko raz w tygodniu, ale mam dwie zawodniczki, pracujące regularnie w klubie. Zostały dwa tygodnie do finału turnieju i będziemy chcieli się do meczów dobrze przygotować, żeby godnie reprezentować województwo. 
Wśród chłopców najmłodszych zwyciężył UKS Talencik Białystok - trener Tomasz Klimczuk.  W kategorii U-10 najlepiej wypadła drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku -  szkoleniowiec drużyny Mariusz Konopko, natomiast triumfatorem kategorii U-12 została drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Białymstoku - trener Mateusz Woronicki.
Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” ma wyłaniać talenty, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie, mogą dobrać do składu dwóch zawodników z zespołów, które odpadły, lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. Zwycięzcy w kategorii U-10 i U-12 grają w finale ogólnopolskim, który po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie od 30. kwietnia do 2. maja. Najlepsze drużyny poznamy 2. maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska -Holandia 1. czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Rywalizacja w U-8 o Puchar Tymbarku, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej,  kończy się na poziomie wojewódzkim. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody wielu reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in.: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Bartosz Salamon, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek. 

Opr. Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę