Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Strefa Kibica jednak będzie

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży

Ponad 30 tys. złotych będzie kosztowało miasto funkcjonowanie na Starym Rynku Strefy Kibica w trakcie piłkarskich mistrzostw Europy. Strefę na 200 miejsc siedzących poprowadzić ma prywatny przedsiębiorca z Łomży, który zapłaci miastu za wynajęcie Starego Rynku 5 tys. zł, czyli trzy razy mniej niż początkowo oczekiwał ratusz. Miasto na potrzeby Strefy Kibica wydzierżawi telebim o powierzchni 15m2 wraz z nagłośnieniem i wykupi licencję na publiczne pokazywanie meczów. Według prezydenta Mariusza Chrzanowskiego to dobra inicjatywa, bo wspólne przeżywanie meczów reprezentacji Polski to „nowoczesna forma patriotyzmu”.

Strefa Kibica na Starym Rynku zacznie działać 10. czerwca, gdy w Paryżu ma zostać rozegrany pierwszy mecz 25. edycji turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw Europy. Zmierzą się w nim gospodarz czyli Francja i Rumunia. Wśród 24 drużyn zakwalifikowanych do rozgrywek jest także reprezentacja Polski, która rozgrywki rozpocznie 12. czerwca 2016 od spotkania z Irlandią Północną. 
Początkowo ratusz przedsiębiorcy, który miał zarządzać Strefą Kibica szukał w otwartym konkursie, ale nikt nie odpowiedział na te propozycję. Powodem był zbyt wysoki czynsz jaki władze miasta chciał uzyskać z wynajęcia  Starego Rynku. W ogłoszeniu podano, że to minimum  15 tys. zł. 
Jak tłumaczył prezydent po nieudanym przetargu podjęto negocjancie z przedsiębiorcami i udało się wynegocjować kwotę w wysokości 5 tys. zł. Tyle zapłacić miastu mają zajmujący się gastronomią przedsiębiorcy z Łomży. Do funkcjonowania Strefy Kibica miasto dopłaci ponad 30 tysięcy złotych. To koszty wydzierżawienie telebimu - 34 tys. zł oraz wykupienia licencji na publiczne wyświetlanie meczów mistrzostw Europy. 
Choć jak przekonuje prezydent Chrzanowski wspólne przeżywanie meczów reprezentacji Polski to „nowoczesna forma patriotyzmu”, to w Strefie Kibica na Starym Rynku będzie możliwość oglądania nie tylko spotkań reprezentacji Polski, ale także innych meczów. Poza tym przedsiębiorca, który będzie prowadził Strefę Kibica i „ogródek gastronomiczny” ma zapewnić także inne atrakcje. Na otwarcie Strefy ma w nim zagrać „znany zespół popowy”. 
Formalnie w ogródku ma być około 200 miejsc siedzących, ale jak szacuje prezydent w Strefie Kibica na Starym Rynku mecze mistrzostw Europy będzie mogło oglądać do tysiąca osób. 

Strefa Kibica ma działać tylko w okresie piłkarskich mistrzostw, a więc do 10 lipca, gdy na stadionie Stade de France (pol. Stadion Francji) w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, rozegrany ma być mecz finałowy.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę