Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Biegowa niedziela w Łomży

Adam Wakaluk w kategorii mężczyzn oraz Joanna Grochowska wśród kobiet, to zwycięzcy VI Łomżyńskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 12 spod miejskiego Ratusza. Oprócz biegu głównego rywalizowano jeszcze na dystansach 5 i 10 km. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia” odbywała się przy wsparciu finansowym Miasta Łomża.

W  imprezie wystartowało blisko 250 zawodników, z czego ponad 100 z Łomży. Wśród nich biegacze amatorzy oraz ci, którzy mają już za sobą niejeden start. Połączyło ich jedno – pasja do biegania. Jedni wystartowali dla czystej sportowej rywalizacji, inni aby przezwyciężać swoje słabości, ale wszyscy podkreślali zgodnie – biegamy dla zdrowia.
- Po czterech latach znowu gościmy w Łomży biegaczy z różnych zakątków kraju. Cieszę się i jestem z tego dumny. Mam nadzieję, że Łomżyński Półmaraton powróci już na dobre i stanie się rozpoznawalną marką.Warto wspierać takie inicjatywy, które propagują zdrowy styl życia, jak również promują nasze piękne miasto – mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wypuszczał zawodników z linii startu, a później po biegach dekorował zwycięzców.

W biegu głównym na 21 km zwyciężył Adam Wakaluk. - Trasa nie była łatwa, sporo podbiegów, ale byłem na to przygotowany – zaznaczał biegacz z Siemiatycz, który nie trenuje w żadnym klubie i indywidualnie przygotowuje się do każdego startu. Wygraną zapewnił sobie na ostatnich 3 km, kiedy odłączył się od reszty stawki. Zwycięzca zapowiedział już swoją obecność za rok. Joanna Grochowska z Białegostoku zwyciężyła z kolei w kategorii kobiet.
Rywalizację na 10 km wygrał Karol Krzyżanowski z miejscowości Rajgród Sołki. Na co dzień jest rolnikiem, bieganie stanowi dla niego odskocznię od pracy i najlepszą formę spędzania wolnego czasu. - Biegam dla przyjemności i zdrowia – przekonywał.
W klasyfikacji pań zwyciężyła Róża Chmielewska. - Było ciężko, szczególnie w podbiegach, ale najważniejsze, że się udało – dzieliła się wrażeniami z trasy zawodniczka klubu KS Maków Biega. Tuż za nią uplasowała się łomżanka Aleksandra Durzyńska.
Dystans 5 km najszybciej pokonał Przemysław Szlaszyński. Zawodnik pochodzący z Gołdapi po raz pierwszy startował w Łomży. - Jestem zadowolony, może wynik mógłby być trochę lepszy. Z drugiej strony nie mogę narzekać, bo przez miesiąc w ogóle nie trenowałem z powodu skręconej kostki – mówił szczęśliwy zwycięzca. Biega od niedawna, ale jak zdradził sport towarzyszy mu od najmłodszych lat, a w przeszłości z sukcesami trenował trójskok. Wśród kobiet najszybsza była Wiktoria Olkowska z Makowa Mazowieckiego, dla której, jak podkreślała „bieganie to przede wszystkim sposób na życie”. Zawodniczka KS Maków Biega zajęła też wysoką 4. lokatę w klasyfikacji generalnej.

VI Łomżyński Półmaraton przeszedł do historii. Uczestnicy niemal na każdym kroku podkreślali bardzo dobrą organizację, ale przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę, jaka panowała podczas zawodów.
- Myślę, że stanęliśmy na wysokości zadania – podsumowuje krótko Mariusz Niziński, dyrektor organizacyjny Łomżyńskiego Półmaratonu i jego aktywny uczestnik, biegający z charakterystycznym transparentem „POZDRAWIAM”. - Wymagająca, aczkolwiek malownicza trasa wiodąca również poza granicami miasta, urzekła niejednego ze startujących i wielu z nich wyraziło chęć udziału w przyszłym roku.

Wyniki VI Łomżyńskiego Półmaratonu:

21 km
MĘŻCZYŹNI
Adam Wakuluk (Siemiatycze) 1:16:08
Andrzej Leończuk (Zaścianki) 1:16:51
Paweł Grygo (Prefbet Śniadowo-Łomża) 1:18:11
KOBIETY
Joanna Grochowska (Białystok) 1:40:44
Adrianna Mściwujewska (Białystok) 1:48:15
Dominika Duda (Biegamy dla Zdrowia) 1:49:14

10 km
MĘŻCZYŹNI
Karol Krzyżanowski (Maratonka Grajewo) 0:37:24
Kamil Cybulski (Łowcy Przygód Gołdap) 0:39:47
Dariusz Regulski (Team Active Diabetic) 0:40:30
KOBIETY
Róża Chmielewska (KS Maków Biega) 0:42:47
Aleksandra Durzyńska (Łomża) 0:50:38
Ewa Zofia Wasilewska (Białystok) 0:53:05

5 km
MĘŻCZYŹNI
Przemysław Szlaszyński (Łowcy Przygód Gołdap) 0:18:28
Marcin Ambroziak (Ryn) 0:18:37
Mateusz Narojczyk (KS Maków Biega) 0:19:54
KOBIETY
Wiktoria Olkowska (KS Maków Biega) 0:22:19
Katarzyna Limberger (Serduszko Team Ełk) 0:25:32
Marzena Góralczyk (Planet Cash) 0:27:16

źródło: um.lomza.pl

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę