poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Egzamin gimnazjalny

W poniedziałek o godzinie 9:00 rozpocznie się trwający godzinę test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o 11:00 półtoragodzinny egzamin z języka polskiego. Tak gimnazjaliści rozpoczną maraton egzaminacyjny. W ciągu trzech dni napiszą pięć, a niektórzy sześć egzaminów.

Wtorek o 9.00 test z biologii, chemii, fizyki i geografii a o 11:00 egzamin z matematyki - na jego rozwiązanie będzie 90 minut.

Trzeci dzień egzaminów zacznie się od obowiązkowego, godzinnego testu z języka obcego na poziomie podstawowym,  a o 11:00 egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowo przystąpią do niego uczniowie, którzy danego języka uczą się jeszcze od szkoły podstawowej.

W tym roku w całej Polsce egzamin gimnazjalny będzie sprawdzany nową metodą. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik wyjaśnia, że w ramach e-oceniania prace uczniów będą skanowane, a potem wysyłane do egzaminatorów. Ci nie będą musieli już być koszarowani w weekend w jakimś ośrodku. Teraz mogą te prace sprawdzać w zaciszu swojego domu. Dzięki temu systemowi liczbę egzaminatorów sprawdzających prace można było zmniejszyć z 4,5 to 1,5 tysiąca.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną ogłoszone 17 czerwca.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0