Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Egzamin gimnazjalny

W poniedziałek o godzinie 9:00 rozpocznie się trwający godzinę test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o 11:00 półtoragodzinny egzamin z języka polskiego. Tak gimnazjaliści rozpoczną maraton egzaminacyjny. W ciągu trzech dni napiszą pięć, a niektórzy sześć egzaminów.

Wtorek o 9.00 test z biologii, chemii, fizyki i geografii a o 11:00 egzamin z matematyki - na jego rozwiązanie będzie 90 minut.

Trzeci dzień egzaminów zacznie się od obowiązkowego, godzinnego testu z języka obcego na poziomie podstawowym,  a o 11:00 egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowo przystąpią do niego uczniowie, którzy danego języka uczą się jeszcze od szkoły podstawowej.

W tym roku w całej Polsce egzamin gimnazjalny będzie sprawdzany nową metodą. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik wyjaśnia, że w ramach e-oceniania prace uczniów będą skanowane, a potem wysyłane do egzaminatorów. Ci nie będą musieli już być koszarowani w weekend w jakimś ośrodku. Teraz mogą te prace sprawdzać w zaciszu swojego domu. Dzięki temu systemowi liczbę egzaminatorów sprawdzających prace można było zmniejszyć z 4,5 to 1,5 tysiąca.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną ogłoszone 17 czerwca.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę