Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Starania o sprowadzenie do Polski szczątków ofiar zbrodni katyńskiej

Rozpoczęły się starania o sprowadzenie i pochowanie w Polsce szczątków ofiar zbrodni katyńskiej - poinformowała podczas uroczystości w Zambrowie córka zamordowanego w Katyniu porucznika Wincentego Wołka.

Wystąpienie Witomiły Wołk-Jezierskiej było główną częścią zambrowskich obchodów 76. rocznicy zamordowania prawie 22 tys. polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie i Twerze-Miednoje. Rodziny ofiar dopiero 2 lata temu dowiedziały się, że władze Polski nigdy nie zwróciły się do Rosji o wydanie szczątków, mimo że od ponad 20 lat miały takie prawo - mówiła Witomiła Wołk-Jezierska, nagrodzona kilka dni temu Medalem "Pro Patria" m.in. jako autorka tzw. "Skargi katyńskiej" do Trybunału w Strasburgu.

Podczas uroczystości w Zambrowie przy tablicy upamiętniającej 96 zamordowanych żołnierzy złożono kwiaty, zapalono znicze, był też Apel Poległych i salwa honorowa w wykonaniu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę