poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Monika Gałkowska z Lublina najlepsza w Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

Monika Gałkowska z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie wygrała XLII Olimpiadę Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie. Olimpiada, w której brało udział 30. najlepszych uczniów z całej Polski już po raz 7. odbywała się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.

Drużyny z Inowrocławia, Rypina, Bydgoszczy, Kadzidła, Łowicza, Lublina, Wysokiego Mazowieckiego i z Łomży walczyły m.in. o indeksy na Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Ostatecznie otrzymało je 11. najlepszych uczestników, a 24. finalistów zostało zwolnionych z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk, gratulując młodzieży wyników, podkreśliła wysoką wartość  i wagę wydarzenia, które przyczynia się do rozwijania idei szkolnictwa zawodowego, tak istotnego w procesie kształcenia młodzieży. 
Karolina Kłosek, najlepsza z uczennic z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących  Nr 7 w Łomży, otrzymała dodatkową nagrodę ufundowała poseł Bernadetę Krynicką.

Foto: Monika Gałkowska zwyciężczyni XLII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Zespół Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie - pierwsze miejsce drużynowo (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Agnieszka Muzyk, z-ca prezydenta Łomży z drużyną z Łowicza (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Finaliści XLII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Monika Gałkowska, Albina Cojak, dyr. Wety i Waldemar Bros prezes Związku Spółdzielni Mleczarskich (fot. Magdalena Budziszewska)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0