Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Monika Gałkowska z Lublina najlepsza w Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

Główne zdjęcie
Monika Gałkowska zwyciężczyni XLII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie (fot. Magdalena Budziszewska)

Monika Gałkowska z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie wygrała XLII Olimpiadę Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie. Olimpiada, w której brało udział 30. najlepszych uczniów z całej Polski już po raz 7. odbywała się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.

Drużyny z Inowrocławia, Rypina, Bydgoszczy, Kadzidła, Łowicza, Lublina, Wysokiego Mazowieckiego i z Łomży walczyły m.in. o indeksy na Wydział Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Ostatecznie otrzymało je 11. najlepszych uczestników, a 24. finalistów zostało zwolnionych z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk, gratulując młodzieży wyników, podkreśliła wysoką wartość  i wagę wydarzenia, które przyczynia się do rozwijania idei szkolnictwa zawodowego, tak istotnego w procesie kształcenia młodzieży. 
Karolina Kłosek, najlepsza z uczennic z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących  Nr 7 w Łomży, otrzymała dodatkową nagrodę ufundowała poseł Bernadetę Krynicką.

230804070022.gif
Foto: Monika Gałkowska zwyciężczyni XLII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Zespół Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie - pierwsze miejsce drużynowo (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Agnieszka Muzyk, z-ca prezydenta Łomży z drużyną z Łowicza (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Finaliści XLII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie (fot. Magdalena Budziszewska)
Foto: Monika Gałkowska, Albina Cojak, dyr. Wety i Waldemar Bros prezes Związku Spółdzielni Mleczarskich (fot. Magdalena Budziszewska)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę