Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Twórcza i empatyczna łomżyńska młodzież

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży ponownie zorganizowali koncert „Aktywator”, połączony ze zbiórką pieniędzy na dziecięce hospicjum domowe Fundacji „Pomóż Im”. – To już piąta edycja naszego koncertu charytatywnego – mówi jedna z jego organizatorek Joanna Dłużniewska. – Chcemy motywować do działania, dobrze się bawić, a przy tym pomagać dzieciom! – Młodzieży nie trzeba namawiać do udziału w tego typu akcjach – podkreśla pedagog szkolny Anna Leszczewska. – Bardzo chętnie występują, bo nie tylko odczuwają potrzebę zaprezentowania się koleżankom i kolegom, ale chcą też pomagać innym!

Idee wolontariatu oraz włączania się do pomocy potrzebującym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki mają długie tradycje. Przed pięciu laty młodzież zaproponowała, by koncerty charytatywne przybrały formę prezentacji jej twórczych zainteresowań i od tego czasu „Aktywator”
stał się swoistym przeglądem dokonań uczniów łomżyńskich szkół. W tym roku na scenie zaprezentowało się aż 19. młodych wokalistów i muzyków ze Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4, III Liceum Ogólnokształcącego, Szkół Katolickich oraz reprezentujących gospodarzy. Były występy solowe, m. in. Malwiny Cholewickiej, Nikoli Lipskiej, Wiktorii Perzanowskiej, Aleksandry Suproń i Diany Skupniewskiej, zaskakujące duety, jak śpiewającej Katarzyny Borkowskiej i rapującego Jakuba Wiszowatego oraz większe składy wokalno-instrumentalne, nierzadko złożone z uczniów różnych szkół. 
– To cieszy, bo chcemy otwierać się na współpracę z innymi szkołami! – mówi Anna  Leszczewska. – „Aktywator” to hasło: „Działaj, osiągaj, inspiruj!”, dlatego nie jest to tylko prezentowanie talentów młodzieży, ale pożytkowanie ich dla czegoś dobrego!
A ponieważ niedawno młodzież z łomżyńskich szkół i burs brała udział w kampanii społecznej „Pola Nadziei” na rzecz jedynego w województwie podlaskim domowego hospicjum dla dzieci, mającego też pod opieką pacjentów z Łomży i jej okolic, postanowiono kontynuować zbiórkę pieniędzy na jego potrzeby.
– Praktycznie każdy kto wchodził wrzucał tę symboliczną złotówkę czy więcej, bo były też większe kwoty, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – mówi Piotr Kurzątkowski. – Cieszymy się, że impreza się udała i mogliśmy pomóc! 
W koncercie wzięli też udział  perkusiści z zespołu „Bębniarmia” prowadzonego przez Przemysława Starachowskiego, tancerze formacji Skrecz ze studia tańca BK Step oraz rockowy zespół Firewalk, którego basista Eryk Mroczko jest uczniem I LO i nie musiał długo namawiać Jacka Bochenko, Dariusza Pupka i Tomasza Wróblewskiego do zagrania na rzecz chorych dzieci. 
– Cieszę się z tego koncertu szczególnie, bo jest to moja szkoła i grając tutaj możemy przysłużyć się dobremu celowi! – podkreśla Eryk Mroczko. 
– Jest to nie tylko poszerzenie naszej oferty szkolnej, ale przede wszystkim kształtowanie charakterów uczniów i więzi społecznych, chęć pomagania innych osobom – ocenia dyrektor Jerzy Łuba. – Robiliśmy to w naszej szkole już wcześniej, ale po przyjęciu przed pięciu laty takiej formuły tej imprezy włącza się do niej coraz więcej szkół. Włączają się tu też rodzice, widziałem dziś sporo osób, które na pewno nie są już uczniami, więc myślę, że jest to fantastyczna sprawa!

Wojciech Chamryk 
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę