wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Koronka na 1050. rocznicę Chrztu Polski

Łomżyńskie parafie włączyły się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną „Koronka na ulicach miast” w dniu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W piątek o godz. 15.00 mieszkańcy Łomży mają modlić się m.in. na Starym Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego, Szosa Zambrowska i Wąska oraz na Rondzie Solidarności.

- W tym wydarzeniu chodzi o to, aby małe grupy wiernych spotkały się w miejscach publicznych i odmówiły Koronkę w intencji naszej Ojczyzny - tłumaczył ks. Jacek Czaplicki przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego łomżyńskiej Kurii zachęcając księży do zorganizowania modlitewnych zgromadzeń w parafiach. - Zachęcamy, aby w czasie Koronki biły dzwony naszych parafialnych kościołów. Wydarzenie ma charakter unikalny i jednorazowy. Ma ono podkreślić ten szczególny jubileusz 1050. lecia Chrztu Polski.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Łomży planują odmówić ojcowie Kapucyni z parafianami „jeśli będzie nas dużo, jeśli nie, to jak codziennie w kościele”.  Wierni z parafii pw. Krzyża Świętego i parafii Bożego Ciała modlić się będą na Rondzie Solidarności przy sklepie Stokrotka. Parafianie z kościoła św. Andrzeja Boboli zapraszani są do wspólnej modlitwy na skrzyżowaniu ulic Szosa Zambrowska i Wąska, a parafialne parafii św. Brunona na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego.
W sanktuarium Miłosierdzia Bożego Koronka do Bożego Miłosierdzia ma być odmówiono  przy ołtarzu papieskim. 

Głównym wydarzeniem duszpasterskim obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski w Diecezji Łomżyńskiej będzie „Nabożeństwo Ewangelizacyjne Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu w 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Nabożeństwo to odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 14 maja 2016 roku, we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich Diecezji Łomżyńskiej.
- Jego celem jest powrót do źródeł wiary przodków i przypomnienie wydarzenia jakim był dla całej ojczyzny Chrzest Polski w 966 r, a także uświadomienie sobie zobowiązań wynikających z sakramentu chrztu – wyjaśnia biskup Tadeusz Bronakowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0