Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

O ponad 800 osób mniej niż w ubiegłym roku widnieje na liście bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Na koniec marca było ich 5551 osób czyli o 12,9% mniej niż przed rokiem i o 5,4 % mnie niż na koniec lutego. - Zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest m.in. kierowaniem bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu i podjęciami pracy niesubsydiowanej – podaje urząd.

W marcu do łomżyńskiego PUP  zgłosiło się 438 bezrobotnych, w tym 14 osób, które wcześniej pracowało za granicą. W tym samym czasie wyrejestrowano 753 osoby bezrobotne, przy czym najwięcej – 387 osób z racji podjęcia nowej pracy. Jak zaznacza PUP w 162 przypadkach była to praca subsydiowana, czyli wspierana środkami Urzędu. Poza tym kolejne 175 osób zostało skierowane do rozpoczęcia stażu, a 12 do rozpoczęcia szkolenia.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 58,7% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i było ich 3261. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 13,9%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 11,6%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę