poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pieniądze z „500+” popłyną na konta w przyszłym tygodniu

Po niedzieli ruszą wypłaty świadczeń wychowawczych w ramach programu „Rodzina 500+”. Do wczoraj mieszkańcy Łomży złożyli już ponad dwa tysiące wniosków o wypłatę tych pieniędzy. Miejscy urzędnicy rozpatrzyli i wydali 301 decyzji administracyjnych przyznających te świadczenia. To ich posiadacze w pierwszej kolejności otrzymają pieniądze.

Program „Rodzina 500+” zakłada wypłatę po 500 złotych miesięcznie rodzinom na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Można strać się także o pieniądze na pierwsze dziecko, ale wówczas dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł albo 1200 zł na osobę, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Wnioski od tych rodzin w Łomży przyjmowane są w wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Polnej 16. Początkowo tam ustawiały się długie kolejki, obecnie jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza „nie ma bardzo dużych kolejek”.
- Na ul. Polnej czas oczekiwania na przyjęcie wniosku to około 20-30 minut – podaje miejski urzędnik. 
W sumie łomżanie złożyli już - na Polnej, ale także Urzędzie Miejskim przy Starym Rynku 14 oraz w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55, gdzie przyjmowane są tylko wnioski na drugie i kolejne dzieci - 2027 wniosków. 
Każdy wniosek musi być przeanalizowany, sprawdzony i na jego podstawie wydawane jest decyzja administracyjna przyznająca te świadczenia. Jak zaznacza Czech w Łomży decyzje wydawane są na bieżąco. Wydanych jest ich 301. 
Pieniądze ze świadczenia Rodzina 500+ mają być wypłacane co miesiąc do 25. dnia każdego miesiąca. W Łomży – jak zapowiadają miejscy urzędnicy - pierwsze wypłaty ruszą od 20 kwietnia. 

Przypomnijmy, że rodzice chcących otrzymywać pieniądze na dzieci mają czas do końca czerwca na złożenie wniosku, aby świadczenia otrzymać z wyrównaniem od 1 kwietnia. Teoretycznie na rozpatrzenie wniosków miejscy urzędnicy mają trzy miesiące od dnia złożenia. Wniosek można także wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet - za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowość elektroniczną.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0