Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pieniądze z „500+” popłyną na konta w przyszłym tygodniu

Po niedzieli ruszą wypłaty świadczeń wychowawczych w ramach programu „Rodzina 500+”. Do wczoraj mieszkańcy Łomży złożyli już ponad dwa tysiące wniosków o wypłatę tych pieniędzy. Miejscy urzędnicy rozpatrzyli i wydali 301 decyzji administracyjnych przyznających te świadczenia. To ich posiadacze w pierwszej kolejności otrzymają pieniądze.

Program „Rodzina 500+” zakłada wypłatę po 500 złotych miesięcznie rodzinom na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Można strać się także o pieniądze na pierwsze dziecko, ale wówczas dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł albo 1200 zł na osobę, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Wnioski od tych rodzin w Łomży przyjmowane są w wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Polnej 16. Początkowo tam ustawiały się długie kolejki, obecnie jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza „nie ma bardzo dużych kolejek”.
- Na ul. Polnej czas oczekiwania na przyjęcie wniosku to około 20-30 minut – podaje miejski urzędnik. 
W sumie łomżanie złożyli już - na Polnej, ale także Urzędzie Miejskim przy Starym Rynku 14 oraz w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55, gdzie przyjmowane są tylko wnioski na drugie i kolejne dzieci - 2027 wniosków. 
Każdy wniosek musi być przeanalizowany, sprawdzony i na jego podstawie wydawane jest decyzja administracyjna przyznająca te świadczenia. Jak zaznacza Czech w Łomży decyzje wydawane są na bieżąco. Wydanych jest ich 301. 
Pieniądze ze świadczenia Rodzina 500+ mają być wypłacane co miesiąc do 25. dnia każdego miesiąca. W Łomży – jak zapowiadają miejscy urzędnicy - pierwsze wypłaty ruszą od 20 kwietnia. 

Przypomnijmy, że rodzice chcących otrzymywać pieniądze na dzieci mają czas do końca czerwca na złożenie wniosku, aby świadczenia otrzymać z wyrównaniem od 1 kwietnia. Teoretycznie na rozpatrzenie wniosków miejscy urzędnicy mają trzy miesiące od dnia złożenia. Wniosek można także wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet - za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowość elektroniczną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę