Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Krzyżyk – znak mojej wiary”

Główne zdjęcie
Nagrodzone prace w konkursie „Krzyżyk – znak mojej wiary” (fot. katedra.4lomza.pl)

155 ręcznie wykonanych krzyżyków nadesłano w odpowiedzi na ogłoszony przez ks. Mariana Mieczkowskiego, proboszcza Katedry i duszpasterza środowisk twórczych Diecezji Łomżyńskiej Konkurs Plastyczny „Krzyżyk – znak mojej wiary”. Autorki najlepszych prac – uczennice Liceum Plastycznego w Łomży - w nagrodę wyjadą na 7 dni do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Celem konkursu, który odbywał się pod honorowym patronatem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego było przede wszystkim duchowe uczestnictwo łomżyńskiej młodzieży w obchodach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku,  pogłębienie wiary i wiedzy na temat Miłosierdzia Bożego, oraz zrozumienie sensu ustanowienia przez Papieża Franciszka roku 2016 Rokiem Bożego Miłosierdzia.
W ramach konkursu powstały krzyżyki, będące znakami wiary ich twórców, które mają być podarunkiem dla gości, wizytujących parafie łomżyńskie bezpośrednio przed krakowskimi w Światowymi Dniami Młodzieży. Oceny zgłoszonych prac i wypłonienia najlepszych dokonało jury w którym obok ks. Mariana Mieczkowskiego znaleźli się także ks. Tomasz Grabowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego,  siostra Urszula Sępkowska, Cezary Gwizdoń – plastyk z Liceum Plastycznego oraz Jakub Stańczuk. 
Komisja oceniała wszystkie zgłoszone prace mając na uwadze poziom artystyczny, kreatywność, czy estetyka wykonania ale także autorski przekaz duchowy i „zawartość merytoryczną”. Początkowo zakładano, że nagrody główne będą zróżnicowane długością fundowanego wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa na 7, 3 i 2 dni, ale ostatecznie jury przyznało trzy równorzędne pierwsze nagrody. Otrzymały je prace uczennic kasy trzeciej Liceum Plastycznego w Łomży: Elizy Kaczmarczyk, Łucji Surowik i Anny Tomkielska kl. III Liceum Plastycznego w Łomży;
Poza tym jury przyznało także 5 wyróżnień: Jakub Radomski z Liceum Plastycznego w Łomży; Adriana Mocarska z Liceum Plastycznego w Łomży; Andrzej Żmuda z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży; Wiktoria Borszewa z Grajewa, Otylia Boroń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. 

Wszystkie nagrodzone, wyróżnione i nadesłane na konkurs prace można oglądać w galerii na stronie intranetowej parafii katedralnej w Łomży


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę