Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Co piąty pierwszak zostanie w klasie

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Niemal co piąty uczeń obecnej klasy pierwszej szkoły podstawowej w Łomży ma w niej zostać na przyszły rok. To – jak przekazują ogólnopolskie media – najwyższy współczynnik w kraju. Decyzję o postawieniu dzieci na kolejny rok w tej samej klasie podejmują rodzice siedmiolatków, którym dano taki wybór w momencie cofnięcia wprowadzanej przez kilka ostatnich lat reformy obniżania wieku szkolnego dzieci.

Jak podaje Łukasz Czech z ratusza liczba dzieci z rocznika 2009 według ewidencji ludności wynosi 629. Niemal wszystkie dzieci z tego rocznika są obecnie w klasie pierwszej szkoły podstawowej i jak się okazuje rodzice 116 z nich podjęli decyzje o pozostawieniu dziecka na kolejny rok w tej samej klasie. Jak przekazuje Cech prawdopodobnie są prawie całe klasy, które chcą powtarzać rok, ale Urząd Miejski nie dysponuje taką informacją. 

Zgodnie z prawem rodzice dzieci urodzonych w 2009 r., które we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęły naukę w szkołach podstawowych jako 6-latki, do końca marca mogli składać wnioski o chęci kontynuowania nauki w pierwszej klasie w kolejnym roku. Taki wniosek rodziców jest wiążący dla dyrekcji szkoły. 

Decyzje 116 rodziców dziec o pozostawieniu swoich 7-latków w klasach pierwszych łomżyńskich podstawówek pomoże nieco samorządowi Łomży w załataniu problemu pustego rocznika. Jeszcze kilka tygodni temu władze miasta wiedziały, że do klas pierwszych trafi jedynie 68 uczniów, którzy w ubiegłym roku zyskali odroczenie rozpoczęcia nauki w szkole jako 6-latki. Do nich dołączy jeszcze około 50 dzieci z rocznika 2010, których rodzice chcą, aby naukę w szkole zaczęły jako 6-latki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę