sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ciężarówki do kontroli

Sprawdzili 56 pojazdów, ujawnili 19 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, a jednego z kierowców nie dopuszczono do dalszej jazdy – to wyniki policyjnej akcji „Bus & Truck” na drogach powiatu łomżyńskiego.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Akcję przeprowadzono w piątek. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na kierowców samochodów ciężarowych i autokarów, kontrolując przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego. Sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów, a także uprawnienia do kierowania oraz czas jazdy i wypoczynku. 
Na 56 skontrolowanych pojazdów 39 było ciężarówek, a kolejne 3 autobusy. Najczęściej do zatrzymań samochodów dochodziło po przekroczeniu dozwolonej prędkości. W sumie takich przypadków było 19, z czego aż 16 dotyczyło kierowców pojazdów ciężarowych. Po kontrolach samochodów policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w związku ze stanem technicznym pojazdów. 
- Jeden z kontrolowanych kierowców ze względu na brak karty kierowcy i braki w dokumentacji nie został dopuszczony do dalszej jazdy – podaje Szlesińska. - Tradycyjnie, sprawdzana była też trzeźwość siedzących za kierownicą – wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0