Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Ciężarówki do kontroli

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Sprawdzili 56 pojazdów, ujawnili 19 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, a jednego z kierowców nie dopuszczono do dalszej jazdy – to wyniki policyjnej akcji „Bus & Truck” na drogach powiatu łomżyńskiego.

Akcję przeprowadzono w piątek. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na kierowców samochodów ciężarowych i autokarów, kontrolując przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego. Sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów, a także uprawnienia do kierowania oraz czas jazdy i wypoczynku. 
Na 56 skontrolowanych pojazdów 39 było ciężarówek, a kolejne 3 autobusy. Najczęściej do zatrzymań samochodów dochodziło po przekroczeniu dozwolonej prędkości. W sumie takich przypadków było 19, z czego aż 16 dotyczyło kierowców pojazdów ciężarowych. Po kontrolach samochodów policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w związku ze stanem technicznym pojazdów. 
- Jeden z kontrolowanych kierowców ze względu na brak karty kierowcy i braki w dokumentacji nie został dopuszczony do dalszej jazdy – podaje Szlesińska. - Tradycyjnie, sprawdzana była też trzeźwość siedzących za kierownicą – wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę