Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Setki mandatów za jazdę po 61.

Główne zdjęcie
Patrol drogówki na dk 61

Ponad pół tysiąca przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości ujawnili policjanci patrolują w marcu drogę krajową nr 61. Biegnąca od strony Ostrołęki przez Łomżę do Grajewa i Augustowa droga jest jedną z najniebezpieczniejszych w północno-wschodniej Polsce, dlatego od lutego na terenie trzech powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego policja rozpoczęła działania „bezpieczna 61” w ramach których m.in. kontroluje prędkość samochodów. Tylko łomżyńscy policjanci w marcu zatrzymali na niej ponad 170 zbyt szybko jadących samochodów. Co trzeci z nich był prowadzony przez obcokrajowca.

Z podsumowania ubiegłorocznych zdarzeń drogowych wyszło na jaw, że dk 61 to najbardziej niebezpieczna droga w całym regionie. Celem policyjnych działań „bezpieczna 61” jest ograniczenie ilość zdarzeń drogowych oraz popełnianych wykroczeń, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa użytkowników. Policjanci nadzorując ruch sprawdzają trzeźwość kierujących oraz reagują na popełniane przez nich wykroczenia dotyczące głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, czy jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pod szczególną kontrolą są zaś kierowcy samochodów ciężarowych.
Jak przekazuje Anna Mandziuk z wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży tylko w marcu policjanci z tej komendy skontrolowali na dk 61 420 samochodów. W 172 przypadkach powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości, a w 51. przypadkach za kierownicą takiego auta siedział obcokrajowiec. 
Ponad dwa razy więcej – 360 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości na 61 - ujawnili policjanci z Grajewa. Także tu blisko co trzeci zatrzymany pirat nie był Polakiem. W sumie policjanci tylko z tych dwóch komend w marcu wystawili blisko 550 mandatów karnych dla kierowców łamiących przepisy na 61, a sprawy kilkunasta innych kierowców skierowano do rozpatrzenia przez sąd. 
- Sądzę, że dziś każdy kierowca wjeżdżający na drogę krajową nr 61 ma świadomość, że natknie się na patrol policji – mówi Anna Mandziuk z wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży zaznaczając, że to dodatkowy profilaktyczny wymiar akcji „bezpieczna 61”. 
Policyjna akcja jeszcze się nie zakończyła. Rozpisano już harmonogram dyżurów patroli drogówki na cały kwiecień.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę