Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Narew opada

Główne zdjęcie
Rozlewiska Narwi

W ciągu dwóch tygodni Narew pod Łomżą opadał o ok. 40 cm. Dziś rano poziom rzeki wynosił 236 cm, podczas gdy w Niedzielę Palmową Narew miała 276 cm – i to był jej tegoroczny i ubiegłoroczny rekord.

Przypomnijmy w sierpniu 2015 roku Narew notowała rekordy płytkości. Poziom wody pod Łomżą spadł wówczas do 64 cm. Był to poziom najniższy od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów rzeki.
Przez kilka kolejnych miesięcy rzeka powolnie wzrastała. W połowie listopada osiągnęła poziom 100 cm, a w święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy od wielu miesięcy, weszła w przedział „stanów średnich”, który określany jest od 143 do 250 cm. 
Na początku lutego przekroczyła pułap 200 cm, a w marcu przekraczając granicę 251 cm osiągnęła „stan wysoki”. To wówczas rzeka zaczęła rozlewać się z koryta tworząc w dolinie rozlewiska. Teraz, od dwóch tygodni, woda w Narwi opada po około 5 cm na dobę, a niewielkie rozlewiska powoli ustępują.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę