Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Niebieski „Mały Artysta”

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w sposób szczególny obchodzono w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta” w Łomży. To jedna z placówek, która jest przygotowana na wymagania oraz potrzeby osób niepełnosprawnych zarówno w aspekcie organizacyjnym, a wśród przedszkolaków są również dzieci dotknięte autyzmem.

Przedszkolne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu zorganizowano w piątek. Niebieski to kolor symbolizuje autyzm, dlatego też tego dnia hol przedszkola mienił jego różnymi odcieniami. Zarówno dzieci jak i wszyscy pracownicy placówki ubrani byli na niebiesko, a wszyscy wchodzący do przedszkola witani byli niespodzianką w postaci cukierka i niebieskiego balonika. 
Jednym z głównych punktów uroczystości była projekcja bajki „Podróż Marii”, która stanowi rodzaj przewodnika po pełnym kolorów, miłości,  kreatywności i oryginalności, życiu codziennym piętnastoletniej dziewczynki, rozpoczynającą się od uświadomienia sobie przez rodziców dziewczynki jej odmiennego zachowania potwierdzonego diagnozą: autyzm.
Przedszkolaki jak również uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskowcu wspólnie stworzyły plakat pod tytułem „POMOCNA DŁOŃ W NIEBIESKIM ŚWIECIE”, a także brały udział w psychoedukacyjnych zabawach integracyjnych między innymi: „uściśnij dłoń”, „zaczarowany niebieski woreczek”.

Niebieski każdego dnia...

Do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mały Artysta” uczęszczają również dzieci dotknięte autyzmem. Placówka jest przygotowana na wymagania oraz potrzeby osób niepełnosprawnych zarówno w aspekcie organizacyjnym tj.: dostosowane sale oraz liczba dzieci na grupie, sala rehabilitacyjna oraz sala do terapii integracji sensorycznej, przyjazna atmosfera jak i również kompetentna kadra nauczycieli jak i specjalistów. W przedszkolu prowadzony jest szereg terapii specjalistycznych tj.: terapia psychologiczna,  neuroterapia EEG – Biofeedback, integracja sensoryczna, terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna oraz rehabilitacja ruchowa. Ponad to, zarówno kadra specjalistyczna jak i kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szeregu innowacyjnych kursach specjalistycznych oraz studiach podyplomowych. 
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców dzieci dotkniętych autyzmem w Przedszkolu odbywają się spotkania Grupy Wsparcia – „Rodzice z doświadczeniem – Rodzicom z wątpliwościami” , które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

na podstawie materiałów nadesłanych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę