sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Niebieski „Mały Artysta”

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w sposób szczególny obchodzono w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta” w Łomży. To jedna z placówek, która jest przygotowana na wymagania oraz potrzeby osób niepełnosprawnych zarówno w aspekcie organizacyjnym, a wśród przedszkolaków są również dzieci dotknięte autyzmem.

Przedszkolne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu zorganizowano w piątek. Niebieski to kolor symbolizuje autyzm, dlatego też tego dnia hol przedszkola mienił jego różnymi odcieniami. Zarówno dzieci jak i wszyscy pracownicy placówki ubrani byli na niebiesko, a wszyscy wchodzący do przedszkola witani byli niespodzianką w postaci cukierka i niebieskiego balonika. 
Jednym z głównych punktów uroczystości była projekcja bajki „Podróż Marii”, która stanowi rodzaj przewodnika po pełnym kolorów, miłości,  kreatywności i oryginalności, życiu codziennym piętnastoletniej dziewczynki, rozpoczynającą się od uświadomienia sobie przez rodziców dziewczynki jej odmiennego zachowania potwierdzonego diagnozą: autyzm.
Przedszkolaki jak również uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskowcu wspólnie stworzyły plakat pod tytułem „POMOCNA DŁOŃ W NIEBIESKIM ŚWIECIE”, a także brały udział w psychoedukacyjnych zabawach integracyjnych między innymi: „uściśnij dłoń”, „zaczarowany niebieski woreczek”.

Niebieski każdego dnia...

Do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mały Artysta” uczęszczają również dzieci dotknięte autyzmem. Placówka jest przygotowana na wymagania oraz potrzeby osób niepełnosprawnych zarówno w aspekcie organizacyjnym tj.: dostosowane sale oraz liczba dzieci na grupie, sala rehabilitacyjna oraz sala do terapii integracji sensorycznej, przyjazna atmosfera jak i również kompetentna kadra nauczycieli jak i specjalistów. W przedszkolu prowadzony jest szereg terapii specjalistycznych tj.: terapia psychologiczna,  neuroterapia EEG – Biofeedback, integracja sensoryczna, terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna oraz rehabilitacja ruchowa. Ponad to, zarówno kadra specjalistyczna jak i kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szeregu innowacyjnych kursach specjalistycznych oraz studiach podyplomowych. 
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców dzieci dotkniętych autyzmem w Przedszkolu odbywają się spotkania Grupy Wsparcia – „Rodzice z doświadczeniem – Rodzicom z wątpliwościami” , które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

na podstawie materiałów nadesłanych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0