piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Strefa parkowania nie będzie działać, a pracownicy...?

Od 1 maja do końca roku parkowanie Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży będzie bezpłatne. Tak zdecydowali miejscy radni podczas ubiegłotygodniowej sesji. To jeszcze nie likwidacja strefy, ale wielki krok w tym kierunku. Powstaje pytanie co z Biurem SOP i pracującymi tam osobami. - Ja uważam, że do końca roku nikogo nie można zwolnić. Co potem, to zależy od Rady Miejskiej – odpowiada Andrzej Karwowski, naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod który podlega BSOF.

Parkomat na ul. Dwornej
Parkomat na ul. Dwornej

Zawieszenie od maja do końca grudnia poboru opłat w Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży według wyliczeń ratusza uszczupli tegoroczne dochody budżetu miasta o około 160 tysięcy złotych. Same koszty funkcjonowania strefy i jej biura nie są wydzielone, a zatem także nie są dokładnie policzone. Naczelnik Karwowski szacuje je na około 110 - 120 tys. zł rocznie.
- Na koszty składają się koszty zatrudnienia pracowników z narzutami (WFN), koszty utrzymania pomieszczeń i koszty zakupu części do parkomatów oraz materiałów biurowych itp. - podaje.
Podstawowy koszt to pensje dwóch pracowników Biura SOP, którzy od 1 maja w strefie nie  będzie mieli już co robić.
- Do 31 grudnia 2016 mam dla pana prezydenta propozycje wykorzystania tych pracowników – mówi Andrzej Karwowski, naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod który podlega BSOF podkreślając, że „co potem, to zależy od Rady Miejskiej”.
Jeszcze kilka tygodni temu nikt w Łomży nie spodziewał się, że strefa płatnego parkowania na starówce przestanie działać.

zzobacz: Strefa płatnego parkowania bezpłatna


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0