Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Hobbit - Kraina Bagien... nad Biebrzą?

Główne zdjęcie
Marek Lechowicz i troll z Hobbita

To brzmi jak primaaprilisowy żart, ale Marek Lechowicz, prezes Podlaskiego Regionalnego Funduszu Filmowego zapewnia, że nim nie jest. Po rozmowach w Nowej Zelandii z producentem i reżyserem trylogii filmowej: Władca Pierścieni - Peterem Jacksonem, zostały podpisane listy intencyjne w sprawie koprodukcji nowej części Hobbita: Hobbit - Kraina Bagien. Research zdjęciowy w województwie podlaskim planowany jest jeszcze tej wiosny.

Marek Lechowicz w studiu filmowym Petera Jacksona
Marek Lechowicz w studiu filmowym Petera Jacksona

Marek Lechowicz, wywodzący się z Łomży scenarzysta i reżyser znajdujące się w Nowej Zelandii studio filmowe Petera Jacksona odwiedził podczas prac nad własnym filmem dokumentalnym „Wygrać z przeznaczeniem”, w którym przedstawia historię 733 polskich dzieci, które po przeżyciu cudem zsyłki na Syberię znalazły dom w Nowej Zelandii. To podczas tamtej wizyty doszło do pierwszego spotkania reżyserów i nawiązania kontaktów. Lechowicz, który jest także prezesem Podlaskiego Regionalnego Funduszu Filmowego, usiłował zainteresować producenta i reżysera trylogii filmowej: Władca Pierścieni przyrodniczo intrygującymi lokalizacjami bagien i puszczy województwa podlaskiego. I jak się okazuje zrobił to skutecznie. Kilka dni temu zostały podpisane listy intencyjne w sprawie koprodukcji nowej części Hobbita: Hobbit - Kraina Bagien. Lechowicz zapowiada, że jeszcze tej wiosny planowany jest research zdjęciowy.
- Związane to będzie także z przeprowadzeniem castingu - aktorów i statystów - do poszczególnych epizodów - zapowiada.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę