Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Wyjazd do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze

Dnia 21 marca 2016r. wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Łomży wraz z wychowawcami odwiedzili Zakład Karny w Czerwonym Borze. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych: ukazanie organizacji pracy, zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka - poznanie konsekwencji łamania prawa, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych.

Podczas spotkania z funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Czerwonym Borze młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariusza a także z zajęciami więźniów w czasie pobytu w zakładzie karnym. Wychowankowie dowiedzieli się jak wygląda dzień więźnia. Poznali rodzaje prac wykonywanych przez skazanych (odpłatnie i nieodpłatnie). Usłyszeli także o tym, którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem i na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac oraz za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami i odwiedziny więźnia.


Następnie wychowankowie zobaczyli Zakład Karny od wewnątrz: cele więźniów, plac spacerowy oraz wystawy różnych prac wykonanych przez skazanych.
Mamy nadzieję, że cel wycieczki został osiągnięty, bowiem w przystępny i zrozumiały sposób zostało przedstawione wychowankom jak można ustrzec się przed przestępczością 
i więzieniem.

 

Opracowała: Izabela Zakrzewska

 

 

Inga Kolaska
cz, 31 marca 2016 10:18
Data ostatniej edycji: wt, 05 kwietnia 2016 09:26:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę