wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

Kosztowna walka z alkoholizmem w Łomży będzie o połowę tańsza?

Niemal równe 100 tysięcy złotych pochłonęły w ubiegłym roku wypłaty dla członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży. W tym roku ma być mniej. Po podjęciu tematu przez radnych z komisji rodziny, prezydent zaproponował zmniejszenie o połowę stawek opłat za podejmowane czynności przez członków komisji i podczas środowej sesji radni zgodnie podjęli odpowiednią uchwałę.

W Łomży od lat zasady wynagradzania członków MKRPA sprowadzają się do płacenia osobno za każdą podejmowaną czynność. Za udział w każdym posiedzenie komisji jej członkowie otrzymują 4%, a przewodniczący i zastępca 6% ustawowego najniższego wynagrodzenia. Do tego za  przeprowadzenie oględzin jednego punktu sprzedaży napojów alkoholowych dokumentowanych protokołem, przysługuje wynagrodzenie w wysokości – 2%, za przeprowadzenie kontroli jednego punktu sprzedaży napojów alkoholowych dokumentowanej protokołem – 2,5% najniższego wynagrodzenia, a za posiedzenie komisji na którym rozpatrywane są wnioski o leczenie odwykowe – 15%.
Radni z komisji rodziny proponowali, aby zmienić tę zasadę i ustalić – podobnie jak jest to w przypadku radnych miasta – miesięczne ryczałty w zależności o funkcji jaką osoby pełnią MKRPA (500 zł - członek, 550 zł - wiceprzewodniczący, 600 zł - przewodniczący). Prezydent na taki sposób wynagradzania członków komisji nie chciał się zgodzić, ale zaproponował obniżenie dziś obowiązujących stawek o połowę. Propozycja wywołała żywą dyskusję. Część radnych usiłowała dociec dlaczego prezydent nie chce ryczałtów, ale ostatecznie radni uznając, że jeśli nie przystaną na prezydencką propozycję, to członkowie MKRPA nadal będą zarabiać za dużo, przyjęli ją. Międzyczasie przewodnicząca komisji rodziny Wanda Mężyńska, popierając wniosek prezydenta obiecała, że za pół roku jej komisja sprawdzi jak wyglądają wynagrodzenia członków MKRPA po obniżce. Jeśli nadal będą za wysokie wówczas będzie można powrócić do pomysłu wynagrodzeń ryczałtowych.

zobacz: Kosztowna walka z alkoholizmem w Łomży


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0