Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Umorzone śledztwo w sprawie pomawiania prezydenta Chrzanowskiego

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła postępowanie w sprawie kilkunastu wpisów internetowych wskazanych przez prezydenta Mariusz Chrzanowskiego jako pomawiających i zniesławiających go. W zdecydowanej większości wypadków powodem umorzenia postępowania było niewykrycie autorów wpisów – tak było m.in. w sprawie wszystkich wpisów z forum 4lomza.pl. W dwóch przypadkach komentarzy pod artykułami na innym portalu, choć śledczym udało się ustalić numery IP komputerów z których ich dokonano, postępowanie umorzono z uwagi na brak interesu społecznego do kontynuowania ścigania z urzędu.

- Prokurator ustalił, że określone numery IP są przypisane do określonych abonentów, ale nie ustalił, kto zamieścił wpisy i czy one zawierają treści pomawiające – mówi prokurator Kudyba. - Jedna z tych osób powiedziała, że dokonała wpisu w ramach dopuszczalnej obywatelom krytyki działania władzy, a inne osoby wskazywały, że komputery z których miano dokonać wpisów są dostępne dla wielu użytkowników.

Prokurator Maria Kudyba podkreśla, że w przypadku wskazanych przez prezydenta Chrzanowskiego wpisów z forum portalu 4lomza.pl śledczym nie udało się ustalić adresów IP komputerów z których ich dokonywano.

Przestępstwo, którego ofiarą – jak wskazywał prezydent Mariusz Chrzanowski - miał paść, miało polegać na pomówieniu go za pomocą środków masowego komunikowania, „o takie postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć mnie w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla działalności społecznej i politycznej” oraz naruszać jego dobra osobiste.

To przestępstwo opisane w art. 212 Kodeksu Karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Generalnie zaś ściganie tego przestępstwa odbywa się z oskarżenia prywatnego, a nie publicznego.

zobacz: Prezydent ma dość... krytyki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę