Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsze bociany już przyleciały...

Przylot na lęgowiska i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany przez ludzi moment w życiu bocianów. Doniesienia o widzianych tu i ówdzie bocianach pojawiały się od kilku dni. Teraz udało nam się sfotografować bociana na gnieździe w Wiźnie.

Zdaniem ornitologów z dnia na dzień bocianów będzie coraz więcej. Z prowadzonych od lat przez służby meteorologiczne obserwacji fenologicznych wynika, że ogromna większość ptaków przylatuje do nas przed 10 kwietnia.  Za zwyczaj pierwszy w gnieździe zjawia się samiec, a po około tygodniu dołącza do niego samica.

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę