czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Międzynarodowy Dzień Teatru z lekkim przesunięciem

- Zespół naszego Teatru Lalki i Aktora w Łomży po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Dotknij Teatru” - mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA o projekcie organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który w tym roku wypadł w Wielkanoc, dlatego obchody przesunięto o kilka dni. - Celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Program zawiera, między innymi, spektakle, warsztaty, czytania dramatów, próby otwarte, przez co promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach.

- W tym roku zaplanowaliśmy różnorodne działania oraz różne miejsca prezentacji – informuje dyrektor TLiA. - W czwartek, 31. marca, o godzinie 13. w naszym teatrze odbędzie się gościnna premiera spektaklu „Transport z Jeruzalem – Ewangelia według więzienia” Krzysztofa Małyszki w reżyserii Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Spektakl został zrealizowany w ramach programu readaptacyjnego - Galernicy Sztuki. Obsadę widowiska stanowią skazani, odbywający karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Ideą spektaklu jest przedstawienie pozytywnych zmian, które zachodzą w osadzonych w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności. W piątek, 1. kwietnia, Teatr Lalki i Aktora w Łomży wyruszy w trasę. W Grajewskim Centrum Kultury nasz zespół zaprezentuje dwukrotnie najmłodszej widowni spektakl „Tygrys Pietrek”, historię małego tygryska, który boi się wszystkiego w otaczającym go świecie.

W sobotę, 2. kwietnia, o godzinie 17. w sali widowiskowej teatru przy pl. Niepodległości w Łomży odbędzie się spektakl „Paluchy i szuflady" – najnowsza premiera sztuki, która porusza problem zaszufladkowanych dzieci, braku tolerancji i akceptacji wśród młodych ludzi. Po spektaklu na widzów czeka jeszcze jedna niespodzianka: sztukę Andrzeja Maleszki „Mama-Nic” przeczytają aktorzy teatru.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0