środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wielkanocne wypadki

W świąteczny weekend na drogach województwa podlaskiego doszło do 5 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych – podała policja. Do śmiertelnych wypadków doszło w pobliżu miejscowości Łubiane na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem i w gminie Rutki w powiecie zambrowskim. W lany poniedziałek po godz. 17. doszło do niecodziennego zdarzenia w Piątnicy na ulicy Nowoprojektowanej: mężczyzna nadział się na ogrodzenie, przez które próbował wcześniej sam przejść.

Pierwsze z tragicznych zdarzeń miało miejsce w niedzielę około godziny 3.50 w pobliżu miejscowości Łubiane na drodze krajowej nr 61 w powiecie kolneńskim. Tam 29-latek kierujący fiatem seicento z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup, a następnie w betonową studzienkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Druga ofiara śmiertelna to 28-letni motocyklista, który na łuku drogi zderzył się czołowo z osobową toyotą. To zdarzenie miało miejsce w gminie Rutki w powiecie zambrowskim. Oprócz 28-latka do szpitala trafił również jego 18-letni pasażer oraz 27-latka zza kierownicy toyoty. Kierujący motocyklem zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło także na trasie Grądy Małe – Jedwabne.  24-latek kierujący BMW wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Młodszy kapitan Paweł Leszczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży informuje, że od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego strażacy odnotowali dziewięć zdarzeń, w tym pięć pożarów traw i jedno zapalenie sadzy w kominie domu jednorodzinnego w gminie Przytuły.
Strażak informuje też o nietypowej interwencji jaką podejmowali strażacy w lany poniedziałek. Po godz. 17. w Piątnicy na ulicy Nowoprojektowanej mężczyzna nadział się na ogrodzenie, przez które próbował wcześniej sam przejść. Ratownicy po przyjeździe przeskoczyli i zdjęli go z ogrodzenia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0