Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Policja ostrzeże SMS-em

Główne zdjęcie
mł. insp. Jacek Adamski, Komendant Miejskiej Policji w Łomży

Za pomocą sms-ów policja chce informować mieszkańców Gminy Łomża o ewentualnych utrudnieniach na głównych drogach regionu czy o akcji „trzeźwy poranek”. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Jacek Adamski poinformował o włączeniu się w uruchomiony na początku roku przez Gminę Łomża system informacji SMS. - Być może dzięki takiej informacji ktoś zrezygnuje np. z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu – mówi komendant Adamski.

Tabela z kodami SMS dla poszczególnych miejscowości gminy Łomża
Tabela z kodami SMS dla poszczególnych miejscowości gminy Łomża

Na początku roku Gmina Łomża uruchomiła usługę, dzięki której każdy zainteresowany mieszkaniec – wystarczy wysłać SMS-a zgłoszeniowego na odpowiedni numer - otrzyma informacje z Urzędu Gminy, komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego czy  Rejonu Energetycznego o planowanych odłączeniach prądu.
Innowacyjny w regionie system powiadomień chwali Komendant Miejskiej Policji w Łomży i zapowiadał włączenie się policji w system. Jak zapowiada mł. insp. Jacek Adamski za pośrednictwem gminnego systemu SMS policja chce informować mieszkańców o ewentualnych utrudnieniach na głównych drogach regionu, prowadzonych akcjach profilaktycznych czy ostrzegać przed oszustami.
- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa została dostrzeżona i doceniona przez policję – mówi Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża. - Propozycja komendanta inspiruje nas do dalszego rozwoju systemu SMS. Podobnie jak on jestem przekonany, że informacje przekazywane w ten sposób mieszkańcom będą przydatne i pożyteczne.

Przypomnnijmy poszczególne miejscowości gminy Łomża zostały podzielonr na 12 grup, tak aby przekazywane informacje były jak najbardziej spersonalizowane. Jedną z takich grup BL07 tworzą mieszkańcy wsi: Stara Łomża nad Rzeką, Stara Łomża przy Szosie i Zosin. Aby otrzymywać SMS-y z gminy mieszkańcy muszą wysłać SMS treści „TAK.BL07” na numer 661 000 112. Ten SMS jest płatny jak „zwykła” wiadomość.
W systemie można zarejestrować się także bezpłatnie za pomocą komputera z dostępem do Internetu - poprzez wypełnienie dedykowanego formularza rejestracyjnego (z dostępem do formularza zmiany ustawień Użytkownika), umieszczonego na stronie internetowej gminy www.gminalomza.pl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę