Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miesiąc i kilka dni na rozliczenie PIT

W związku z tym, że w tym roku 30 kwietnia wypada w sobotę, na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do 2 maja. Jak przekonuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku nie warto jednak czekać ze złożeniem PIT-a do ostatniej chwili. Skarbówka proponuje rozliczanie się przez internet w wykorzystaniem nowej w tym roku usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filled Tax Return), co ma ułatwić złożenie rocznego zeznania podatkowego.

Z roku na rok wzrasta liczba podatników korzystających z systemu e-Deklaracje i rozliczających się z fiskusem drogą elektroniczną. Jeszcze przed świętami mieszkańcy woj. podlaskiego złożyli ponad 100 tys. e-PITów.
Radosław Hancewicz,  rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, wszystkich tych, którzy jeszcze w tym roku PIT-ów nie wypełniali zachęca do skorzystania z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filled Tax Return). 
- Usługa PFR polega na udostępnieniu podatnikowi propozycji rozliczenia rocznego – w tym roku jest to PIT-37 i PIT-38 za rok 2015. Podatnik nie musi wypełniać sam zeznania podatkowego – robi to za niego administracja podatkowa, na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz organów rentowych - przekazuje Hancewicz. 
Jeśli podatnik skorzysta z usługi PFR to powinien sprawdzić poprawność danych wykazanych w udostępnionym zeznaniu oraz podpisać i wysłać deklarację. Może także uzupełnić zeznanie o ulgi – np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1% dla wskazaną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego. 
Jak przekonuje Fiskus wstępnie wypełnione zeznanie ma ograniczać do minimum nasz obowiązek związany z rozliczeniem rocznym. Pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. 
Więcej o usłudze PFR na stronie Ministerstwa Finansów
Oczywiście nadal dostępne pozostaje składanie zeznań podatkowych na dotychczasowych zasadach – drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub papierowo  w Urzędzie Skarbowym.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę