Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Drzewna” chce być pod skrzydłami FORTE

Główne zdjęcie
Szkoła Drzewna

Łomżyńska „Drzewna” chce współpracować z fabryką mebli FORTE. Irena Zwornicka, dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży wystąpiła o patronat fabryki nad kierunkiem technik technologii drewna. - FORTE to europejska czołówka producentów mebli. Współpraca z nim da nam szansę na odbudowę pozycji i prestiżu naszej „Drzewnej” w regionie – mówi dyrektor Zwornicka. - Chcemy zacząć od objęcia patronatem FORTE technika technologii drewna, ale myślimy także o rozszerzeniu tego patronatu również na stolarza. Jeśli „Drzewna” otrzyma patronat FORTE, jej uczniowie będą mogli praktykować w fabrykach zakładu, a po skończeniu nauki będą mogli tam pracować.

FORTE to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Meble dostępne są w niemal wszystkich znaczących sieciach handlowych oraz w szeregu dobrych salonów meblowych na terenie całej Europy. Fabryka posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. W każdym z tych miast fabryka ma też szkoły patronackie, z którymi blisko współpracuje i z których czerpie wykwalifikowanych pracowników.
- Dzisiejsza technologia produkcji mebli jest wysokozaawansowana – podkreśla dyrektor niemal stuletniej „Drzewnej” w Łomży. - Meble powstają na specjalistycznych urządzeniach, które muszą być obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników. Szkoły nie stać na zorganizowanie we własnym zakresie warsztatów jako namiastki takiego zakładu, dlatego współpraca z fabryką FORTE da nam szansę na przeskoczenie tej bariery.
Obejmując patronatem kierunek technik technologii drewna w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży FORTE ich uczniom oferuje możliwość odbycia praktyk w zakładach,  wizyty studyjne, zajęcia specjalistyczne, a po szkole zatrudnienie.
- Przy niepewności na rynku pracy, to naprawdę świetna propozycja, bo FORTE to fabryka solidna oferująca stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie – mówi dyrektor Zwornicka.  - Poza tym absolwentom techników patronackich chcącym dalej studiować w tym kierunku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie FORTE zapewnia możliwość połączenia pracy i nauki oferując także dofinansowanie kosztów studiów.

Dyrektor Irena Zwornicka jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami fabryki. Liczy, że do podpisania umowy patronackiej dojdzie w najbliższych miesiącach i od września, gdy naukę w „Drzewnej” rozpocznie nowa grupa uczniów szkoła będzie już w grupie szkół z patronatem FORTE. Więcej o planowanej współpracy „Drzewnej” z FORTE, a także ofercie szkoły dla uczniów będzie można dowiedzieć się podczas dni otwartych w szkole, które odbędą się w czwartek 31 marca.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę