środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wstępne podsumowanie wielkanocnego weekendu

Ze wstępnych policyjnych podsumowań wynika, że podczas upływającego wielkanocnego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. W tym czasie na drogach województwa doszło do 2 wypadków. Najtragiczniejszy, w wyniku którego zginął 29-letni kierujący, miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

Jak wskazują wstępne policyjne podsumowania od ubiegłego piątkowego popołudnia do dzisiejszego poranka na drogach województwa doszło do 2 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 1 została ranna. Jeden z nich miał miejsce w niedzielę około godziny 3.50 w pobliżu miejscowości Łubiane na drodze krajowej nr 61 w powiecie kolneńskim. Tam 29-kierujący fiatem seicento z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup, a następnie w betonową studzienkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Drugie zdarzenie miało miejsce w gminie Jedwabne w piątek późnym wieczorem. W tym wypadku kierujący bmw również zjechał z drogi na pobocze, gdzie auto dachowało. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Dodatkowo w trakcie mijającego weekendu mundurowi zatrzymali do tej pory 15 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Natomiast w tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Wiele osób, które zdecydowały się na dłuższy świąteczny wyjazd ma przed sobą jeszcze drogę powrotną. Dlatego też apelujemy do kierowców o trzeźwość, przewidywanie sytuacji na drodze i rozsądną jazdę z bezpieczną prędkością. Pamiętajmy, że pośpiech, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa to gotowy przepis na drogową tragedię.

źródło – KWP w Białymstoku 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0