poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Kolejna tytoniowa kontrabanda

Ponad 5 500 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej przejęli celnicy z Łomży. Przeciwko trzem osobom posiadającym towary wszczęto postępowania karne skarbowe i grożą im wysokie grzywny.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku najpierw funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celnej zatrzymali w Łomży do kontroli forda mondeo oraz seata leona. Z analiz celników wynikało, że w ich wnętrzu mogą być ukryte nielegalne papierosy. Ustalenia mundurowych okazały się trafne – w dwóch samochodach znajdowało się łącznie 4,5 tys. paczek białoruskich i ukraińskich papierosów.

Pozyskane w trakcie działań informacje skierowały funkcjonariuszy na prywatną posesję w gminie Rutki. Tam w wyniku przeszukania domu celnicy znaleźli 120 foliowych worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze 60 kg oraz blisko 1000 szt. trzymanych luzem papierosów bez jakichkolwiek oznaczeń.

Przeciwko kierowcom zatrzymanych samochodów (mężczyznom w wieku 40 i 67 lat) oraz 53-letniej posiadaczce tytoniu i papierosów Służba Celna wszczęła postępowania karne skarbowe. Osobom biorącym udział w nielegalnym obrocie wyrobami tytoniowymi grożą wysokie grzywny 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0