Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Kolejna tytoniowa kontrabanda

Ponad 5 500 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej przejęli celnicy z Łomży. Przeciwko trzem osobom posiadającym towary wszczęto postępowania karne skarbowe i grożą im wysokie grzywny.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku najpierw funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celnej zatrzymali w Łomży do kontroli forda mondeo oraz seata leona. Z analiz celników wynikało, że w ich wnętrzu mogą być ukryte nielegalne papierosy. Ustalenia mundurowych okazały się trafne – w dwóch samochodach znajdowało się łącznie 4,5 tys. paczek białoruskich i ukraińskich papierosów.

Pozyskane w trakcie działań informacje skierowały funkcjonariuszy na prywatną posesję w gminie Rutki. Tam w wyniku przeszukania domu celnicy znaleźli 120 foliowych worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze 60 kg oraz blisko 1000 szt. trzymanych luzem papierosów bez jakichkolwiek oznaczeń.

Przeciwko kierowcom zatrzymanych samochodów (mężczyznom w wieku 40 i 67 lat) oraz 53-letniej posiadaczce tytoniu i papierosów Służba Celna wszczęła postępowania karne skarbowe. Osobom biorącym udział w nielegalnym obrocie wyrobami tytoniowymi grożą wysokie grzywny 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę