poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Radny powiatu kolneńskiego utracił mandat

Ponad pół roku trwało wygaszanie mandatu radnego powiatowego w Kolnie. Mężczyzna latem został skazany prawomocnym wyrkiem sądu za przestępstwo przeciwko dokumentom (otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu), co oznaczało także utratę biernego prawa wyborczego. Na tej podstawie jeszcze w lipcu 2015 roku Komisarz Wyborczy z Łomży sędzia Jan Leszczewski wygasił mu mandat radnego. Dopiero jednak teraz, po odrzuceniu wszelkich możliwych skarg radnego – najpierw przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, a ostatnio także Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie decyzja ta się uprawomocniła i skazany mężczyzna przestał być radnym.

- Wysłałem pismo do osoby z kolejnym pod względem poparcia wynikiem wyborczym z pytaniem czy chce objąć ten wolny mandat – mówi komisarz Leszczewski zaznaczając, że o odebrania tego listu ma on trzy dni na podjęcie decyzji.

Mandat radnego powiatowego utracił Zdzisław Połoński wybrany z listy komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu obejmującego gminy Mały Płock i Turośl. Kolejna osobą z listy PSL pod względem liczny zdobytych głosów w tym okręgu jest Jerzy Lewandowski ze wsi Ptaki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0