Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Radny powiatu kolneńskiego utracił mandat

Ponad pół roku trwało wygaszanie mandatu radnego powiatowego w Kolnie. Mężczyzna latem został skazany prawomocnym wyrkiem sądu za przestępstwo przeciwko dokumentom (otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu), co oznaczało także utratę biernego prawa wyborczego. Na tej podstawie jeszcze w lipcu 2015 roku Komisarz Wyborczy z Łomży sędzia Jan Leszczewski wygasił mu mandat radnego. Dopiero jednak teraz, po odrzuceniu wszelkich możliwych skarg radnego – najpierw przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, a ostatnio także Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie decyzja ta się uprawomocniła i skazany mężczyzna przestał być radnym.

- Wysłałem pismo do osoby z kolejnym pod względem poparcia wynikiem wyborczym z pytaniem czy chce objąć ten wolny mandat – mówi komisarz Leszczewski zaznaczając, że o odebrania tego listu ma on trzy dni na podjęcie decyzji.

Mandat radnego powiatowego utracił Zdzisław Połoński wybrany z listy komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu obejmującego gminy Mały Płock i Turośl. Kolejna osobą z listy PSL pod względem liczny zdobytych głosów w tym okręgu jest Jerzy Lewandowski ze wsi Ptaki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę