poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Zapotrzebowanie na drogi 3 razy większe

280 wniosków od gmin i powiatów na inwestycje drogowe warte 260 mln zł wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w odpowiedzi na konkurs w ramach działania budowa i modernizacja dróg lokalnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pieniędzmi zainteresowane są niemal wszystkie gminy, ale wystarczy ich tylko na co trzeci wniosek.

Jerzy Leszczyński marszałek województwa, Stefan Krajewski członek zarządu, Elżbieta Filipowicz, dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWP. (fot. wrotapodlasia.pl)
Jerzy Leszczyński marszałek województwa, Stefan Krajewski członek zarządu, Elżbieta Filipowicz, dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWP. (fot. wrotapodlasia.pl)

- Z tych pierwszych informacji jakie mamy wynika, że pieniędzy wystarczy dla ok. 100 wniosków na kwotę ok. 105 mln zł – mówił Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.  Największe szanse mają samorządy, gdzie notuje się wysokie bezrobocie i niski dochód i to one w pierwszej kolejności mogą liczyć na dofinansowanie.
Żeby znaleźć się w pierwszej setce trzeba było uzyskać 16 pkt. na 18 możliwych – podaje Urząd Marszałkowski zaznaczając, że trwa jeszcze ocena merytoryczna złożonych wniosków. Niektóre samorządy złożyły ich kilka, tymczasem jeden samorząd może przeznaczyć na inwestycje 1 mln euro, a 3 mln zł to suma jaką w ogóle gminy mogą uzyskać.

Jak poinformował Stefan Krajewski zarząd województwa wysłał do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prośbę, aby w przypadku, kiedy po przetargach w gminach nie zostaną wykorzystane środki, nie trzeba było ogłaszać kolejnego naboru wniosków, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczać następne w kolejności wnioski ze stworzonej teraz listy rezerwowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0