Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Papieskie dary cierpienia i jedności – to początek beatyfikacji.

Do czytania darów życia i cierpienia Jana Pawła II w uroczystość Zesłania Ducha Świętego wezwał bp Stanisław Stefanek. Bp podkreślił, że decyzja Benedykta XVI o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Papieża Polaka pozwoliła jeszcze bardziej odczuć obecność Jana Pawła II w Kościele. “Dar cierpienia Jan Pawła II i dar pogrzebu, które zjednoczyły cały świat – powinne być czytane w duchu Zielonych Świątek ” - powiedział w niedzielnym rozważaniu na antenie Radia Nadzieja bp Stanisław Stefanek. Jego zdaniem decyzję Papieża Benedykta XVI można rozważać w różnych wymiarach, ale dzisiaj warto skupić się na jedności, którą ofiarował nam Ojciec Święty, zwłaszcza w ostatnich dniach swojego życia.

Biskup Stefanek podkreślił, że miliony na Placu św. Piotra zgromadził dar jedności ludzi, którzy absolutnie się ze sobą się nie zgadzają i podejmują często wrogie działania. “Początkowo przy Krzyżu, czyli cierpieniu, a potem przy trumnie ludzie spotkali się w bardzo prosty sposób – bez żadnych wstępów” - powiedział bp Stefanek.
Hierarcha, który osobiście uczestniczył w uroczystościach pożegnania Jana Pawła II przypomniał, że nad Watykanem krążyły helikoptery, które osłaniały pielgrzymów, ale tłumy myślały tylko o tym, aby wspólnie, w niezwykle prosty sposób, modlić się przy trumnie papieża. “Jest to zielonoświątkowy dar Jana Pawła II” - powiedział bp Stefanek. Ordynariusz łomżyński zaznaczył, że w tym duchu cierpienie Ojca Świętego i jego wstawiennictwo przed Bogiem odbieramy jako pierwszy gest beatyfikacji – potwierdzenia, że jest święty. “Jan Paweł II już to potwierdził, bo był tak skuteczny w darze życia, cierpienia i jednoczenia” - powiedział bp Stanisław Stefanek. Jednocześnie zaznaczył, że wielkim i pierwszym cudem fatimskiej Matki Bożej było przywrócenie Jana Pawła II do życia 24 lata temu. “Potem tyle różnych gestów i znaków jego działalności i wreszcie ten dar cierpienia i dar jedności podczas pogrzebu – to jest początek beatyfikacji” - powiedział Bp Stanisław Stefanek. Jednocześnie to szczególna - zdaniem hierarchy – obecność Jana Pawła II w Kościele w dniu Zesłania Ducha Św.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę