środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Porażka z Gwardią

ŁKS Łomża przegrał sobotni wyjazdowy mecz z Gwardią Warszawa 0 : 1. Piłkarze z Warszawy przez 90. minut oddali dwa strzały w światło łomżyńskiej bramki i po jednym z nich zdobyli gola. W tym samym czasie łomżanie choć atakowali tylko raz trafili w słupek.

Po wcześniejszych trzech wygranych, wydawało się, że pojedynek z Gwardią Warszawa to tylko formalność. Niestety na boisko nie wybiegli dwaj czołowi piłkarze ŁKS-u Chioma Chimezie i Rafał Boguski - pierwszy z nich jest kontuzjowany drugi pauzował za żółte kartki.

Jak relacjonował Cezary Lemański – dyrektor klubu ŁKS Łomża - pierwsza połowa meczu była wyjątkowo słaba. ŁKS zagrał bez pomysłu i niedokładnie. Szczególnie mocno szwankowała pomoc. W tym samym czasie także gra Gwardii nie zachwycała, ale w 31 minucie to oni zdobyli gola. Tuż przed polem karnym wykonywany był rzut wolny i piłka została wrzucona w światło bramki... i do niej wpadła.

Po przerwie ŁKS atakował, ale nieskutecznie. Piłka raczej omijała bramkę gospodarzy. Blisko wyrównania był łomżyński obrońca Adam Kamiński, po którego strzale piłka odbiła się od słupka.