Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Medale na Przełajowych Mistrzostwach Polski

Główne zdjęcie
Rafał Pogorzelski

Rafał Pogorzelski zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża oraz uczeń Liceum Sportowego w Łomży wywalczył trzecie miejsce w biegu na 5000 metrów podczas rozgrywanych w Żaganiu Przełajowych Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Drugi brązowy medal zdobyła klubowa drużyna seniorów w składzie Piotr Łobodziński (6. na 10 km), Przemysław Dąbrowski (8 na 10 km) oraz Michał Bernardelli (20. na 4 km).

- Rafał Pogorzelski po dobrym starcie od razu zajął miejsce w czołówce, a po przebiegnięciu 3 kilometrów biegł na 3 miejscu powoli powiększając przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Na 500 metrów do mety było jasne, że raczej się nic nie zmieni bo strata do drugiego zawodnika była dość duża, a przewaga nad następnym jeszcze większa  – relacjonuje trener Andrzej Korytkowski podkreślając, że medal Rafała jest jego pierwszym krążkiem z Mistrzostw Polski i jedyny medalem indywidualny zdobyty przez zawodników z województwa podlaskiego na tych mistrzostwach.

Oprócz Pogorzelskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych punkty zdobyli Aleksandra Matejkowska (19-ta na 3000m), oraz siostry Zofia i Małgorzata Tercjak (28 i 32 na 2000m). W sumie 10 zgromadzonych punktów dało LŁKS „Prefber Śniadowo” Łomża szóstą lokatę drużynowo w gronie 159 klubów.

Drugi brązowy medal zdobyła klubowa drużyna seniorów w składzie Piotr Łobodziński (6. na 10 km), Przemysław Dąbrowski (8 na 10 km) oraz Michał Bernardelli (20. na 4km).
- Nasi seniorzy przegrali drugą lokatę zaledwie o 1 punkt – podkreśla Korytkowski. - Drużyna PREFBETU nie startowała w najmocniejszym składzie ponieważ Jakub Nowak i Emil Dobrowolski są na zgrupowaniu w USA, Michał Bernardelii startował po operacji, a Piotr Łobodziński jest zaledwie trzy dni po zwycięskim biegu na Wieżę Eiffla, który też kosztował go dużo sił.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę