Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomżyńskie Dni Chleba

Łomżyńskie Dni Chleba odbędą się w łomżyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli. To już 3 edycja festynu, która gromadzi w parafii całe rodziny. Także i tym razem będzie chleb, kurpiowskie przysmaki i zabawa w wesołym miasteczku. W tym roku Dni Chleba rozpoczął parafialny kongres eucharystyczny. W piątek przez cały dzień w kaplicy św. Andrzeja Boboli trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. “Chcemy w ten sposób przypomnieć, że chleb jest nieodłączną wartością w życiu człowieka” - powiedział proboszcz parafii, ks. Andrzej Popielski. W sobotę i w niedzielę na placu przy ul. Wąskiej łomżyńskie piekarnie będą wystawiać swoje wypieki.

Będzie też stoisko kurpiowskie – a na nim chleb ze smalcem, bigos i kozicowe piwo. Organizatorzy zadbali też o duchową ucztę. Na scenie przy kaplicy sztukę “Jan Paweł II a Eucharystia”wystawi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli jest najmłodszą parafią w Łomży. Została erygowana w 2003 roku. 2 kwietnia tego roku Bp Stanisław Stefanek poświęcił plac i symbolicznie rozpoczął budowę nowego kościoła. Świątynię zaprojektowało warszawskie biuro Anny Polkowskiej. Kościół ma zostać zbudowany z czerwonej cegły, a swoim stylem nawiązywać do neogotyku. Zgodnie z planem, zdobić go będą dwie wieże – w tym jedna widokowa, z której można będzie podziwiać dolinę Narwii. Przed kościołem stanie figura św. Andrzeja Boboli.
Póki co w każdą niedzielę przed kaplicą można oglądać makietę nowego kościoła. Parafia czeka na ofiarodawców, którzy pomogą zbudować kościół. Specjalne cegiełki na budowę świątyni rozprowadzane będą także podczas festynu z okazji Łomżyńskich Dni Chleba.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę