sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@
tekst płatny

Przeżyj niecodzienne podniebne chwile podczas skoku tandemowego

Skoki tandemowe cieszą się coraz większym powodzeniem i z roku na rok korzysta z nich coraz więcej osób. Jeżeli szukasz sposobu na ekstremalną rozrywkę i chcesz pokonać swoje wewnętrzne bariery, a przy tym bawić się dobrze, skok w tandemie może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Jeżeli zawsze wydawało ci się, że skoki spadochronowe są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla przeszkolonych, wytrenowanych i z nienagannym zdrowiem, w takim przypadku jesteś w błędzie. Skoki tandemowe zostały stworzone specjalnie dla tych osób, które chcą zasmakować w podniebnych przygodach bez wcześniejszego uczestnictwa w długich i kosztownych szkoleniach. Aby wziąć udział w tego rodzaju skoku, nie musisz nawet posiadać badan lekarskich – to powoduje, że to wyjątkowa propozycja niemalże dla każdego.

Skok w tandemie – na czym to polega?
Jak można domyślić się z samej nazwy, skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Właśnie to powoduje, że są one tak łatwo dostępne dla niedoświadczonych osób, które nie miały wcześniej styczności ze spadochroniarstwem. W skoku biorą udział pilot tandemu, najczęściej jest to instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, drugą osobą jest z kolei pasażer, którym możesz zostać także ty. Bezpieczeństwo skoku zapewnia uprząż tandemowa łącząca uczestników, a także specjalny spadochron tandemowy oraz automat.

Skoki odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów z lecącego samolotu. Wysokość wyskoku określa czas swobodnego spadania, czyli bez otwartej czaszy spadochronu. To najbardziej emocjonujący moment, ponieważ uczestnicy skoku spadają wtedy z wysokością około 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi! Czas swobodnego spadania dla 3000 metrów to 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to 60 sekund. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pilot otwiera spadochron i następuje etap wolnego opadania aż na lądowisko – lądowanie jest miękkie, więc nie trzeba obawiać się o kontuzje.

Jak zapisać się na skok w tandemie i ile to kosztuje?
Zarezerwowanie dla siebie skoku tandemowego jest naprawdę bardzo proste. Można zrobić to bez wychodzenia z domu, ponieważ większość ośrodków organizujących tego rodzaju podniebne rozrywki umożliwia dokonanie rezerwacji przez internet. Wystarczy tylko wybrać dogodny termin, podać swoje dane i uiścić opłatę. Można też kupić skok w formie vouchera upominkowego, gdy chce się zrobić bliskiej osobie niezwykłą niespodziankę, na przykład na urodziny.

Ceny skoków tandemowych nie są wcale takie wysokie, jak mogłoby się wydawać – ceny zaczynają się od 500 złotych za skoki z 3000 metrów i od 700 złotych za skoki z 4000 metrów. Można wykupić też dodatkową usługę rejestracji, która polega na wykonaniu zdjęć i filmów – to koszt około 250 złotych, ale warto zdecydować się na taką opcję, aby mieć fantastyczną pamiątkę.

Gdy chcesz wziąć udział w emocjonującym skoku spadochronowym w tandemie albo podarować go komuś w prezencie, w takim przypadku możesz zrobić to w certyfikowanym ośrodku szkolenia lotniczego Skydive.pl, który ma swoją siedzibę w Kruszynie pod Włocławkiem. Również organizuje skoki w Przasnyszu, Gliwicach oraz w Pruszczu Gdańskim.

Adam Kriechel


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0