Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Drugi etap remontu Filharmonii na etapy?

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać sala Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego po przebudowie. Wizualizacja, autor: Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda.

Ratusz ogłosił przetarg na drugi etap remontu budynku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Chodzi o salę widowiskowa i foyer, wraz z łącznikiem do dawnego urzędu wojewódzkiego przy ul. Nowej 2. Przetarg dotyczy jednak jedynie wykonania stanu surowego zamkniętego.

Budynek Filharmonii składa się z sali widowiskowej, z dwóch parterowych sal - foyer i łącznika łączącego go z głównym budynkiem dawnego urzędu wojewódzkiego, oraz trzykondygnacyjnej części administracyjno - biurowej. Budynek został zbudowany na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. W latach 2013-2014 roku część administracyjno-biurowa przeszła już modernizację – tzw. pierwszy etap remontu budynku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wówczas prace pochłonęły ponad  milion złotych. Poza przebudową części administracyjnej budynku wykonano m.in. garderoby, salę prób oraz dostosowano obiekt do wymagań przepisów przeciwpożarowych.  
Drugi etap jest o wiele większy i dużo bardziej kosztowny. Kompleksowe prace - według kosztorysu - wyceniane są na 7 milionów. Tymczasem w budżecie miasta na ten cel zapisano jedynie 2,5 mln zł. Z tej puli 1 mln zł to przyznane jeszcze w ubiegłym roku dotacja z ministerstwa kultury, drugie tyle ma pochodzić z kredytów, które zaciągnie miasto, a pozostałe 500 tys. zł  to dochody własne miasta. 
Zapewne z tej przyczyny drugi etap remontu Filharmonii został podzielony na części, a w ogłoszonym we wtorek przetarg jest też zapis, że „Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających (w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego) polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień - do 50 % wartości zamówienia podstawowego.”
Generalnie zlecane teraz prace mają dotyczyć częściowej rozbiórki i wykonania stanu surowego zamkniętego „od piwnic do dachu” sali widowiskowej, foyer, łącznik wraz z budową nowego wspólnego wejściem do budynków dawnego urzędu wojewódzkiego i Filharmonii. 
Wśród wymienionych do wykonania prac jest m.in. pogłębienie pomieszczenia widowni oraz wywiezienie z wnętrza budynku około około 1 500 m3 urobku. 

Ratusz oczekuje, że wszystkie prace zostaną wykonane do końca października tego roku.

Przypomnijmy długo wyczekiwany remont budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży rozpoczał się "w ramach oburzenia władz miasta" po publikacji przez aktora Tomasza Karolaka na Facebooku zdjęcia obskurnej "toalety dla aktorów w Filharmonii w mieście Ł..." - zobacz: Na złość Karolakowi wyremontują kibel

 

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę