Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy bocian

To prawdopodobnie pierwszy bocian, jaki wrócił po zimie na Podlasie. W niedzielę (13.03) przed 16:00 przyleciał do wsi Wilamówka, leżącej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Gniazda w tej wsi są niemal przy każdym domu, jednak bocian wybrał to na słupie elektrycznym w gospodarstwie państwa Katarzyny i Tadeusza Jabłonowskich. Ci nie kryją zadowolenia, przy okazji cytują jednak najstarszych mieszkańców Wilamówki, którzy zwykli mawiać, iż po tym jak pojawi się pierwszy bocian, trzeba się jeszcze spodziewać i mrozu i śniegu.

Okoliczni mieszkańcy nazywają Wilamówkę "bocianowem". Jednak miejscowością, która najbardziej w Podlaskiem kojarzona jest z bocianami jest Pentowo koło Tykocina.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę