Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Sam zdecyduj na co wydać miejskie pieniądze

Ruszy głosowanie na najlepsze zadań, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do 25 marca łomżanie mogą wskazać trzy z 30 zgłoszonych zadań. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 rok życia. Kartę do głosowania publikujemy w załączniku do tej informacji.

Głosowanie odbywa się osobiście, poprzez:

 • włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania;
 • wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Łomża;
 • przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE” (za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Łomży);
 • przesłanie na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl wypełnionej, zeskanowanej karty do głosowania.

Głosować można jednorazowo, wybierając maksymalnie trzy zadania. W razie wyboru więcej niż trzech zadań, w przypadku niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie lub braku czytelnego podpisu głos będzie nieważny.

Urny do których można wrzucić wypełnione papierowe karty znajdują się w:

 • Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego, ul. Stary Rynek 14, parter;
 • Szkole Podstawowej nr 5, ul. Polna 40A;
 • Budynku Pływalni Miejskiej nr 2, ul. Wyszyńskiego 15;
 • mobilnym punkcie w autobusach MPK (punkt będzie funkcjonował w dni powszednie, od 12.00 do 15.30, każdego dnia w autobusie innej linii).

Kartę do głosowania publikujemy w załączniku do tej informacji. Wystarczy ją wydrukować, wypełnić i wrzucić do jednej z urn lub przesłać e-mailem do ratusza. 

Oto lista zadań do budżetu obywatelskiego Łomża 2016

1. Boisko wielofunkcyjne na Łomżycy (siatkówka, koszykówka, tenis ziemny).
Lokalizacja: Teren rekreacyjny przy ul. Przytulnej w sąsiedztwie boiska do piłki nożnej i placu zabaw dla dzieci.
Koszt: 150 000 zł
Autor: Adam Baczewski
Opis: Budowa boiska wielofunkcyjnego wkomponowuje się w kompleks rekreacyjny przy ul. Przytulnej na którym aktualnie znajduje się boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci i trakt pieszorowerowy

2. Budowa całorocznego szaletu w Parku im. Jakuba Wagi.
Lokalizacja: Teren parkowy położony w obrębie ul. Nowogrodzkiej, Woj. Polskiego, Ogrodowej, Glogera.
Koszt: 150 000 zł
Autor: Agnieszka Pianko
Opis: Park Jakuba Wagi to jeden ze znaczących dla Miasta zabytków, z którego na co dzień korzysta wielu mieszkańców z terenu całej Łomży. Służy mieszkańcom przez cały rok kalendarzowy, wiosną i latem jako ostoja relaksu i aktywnego wypoczynku na łonie natury zarówno dla seniorów jak i młodego pokolenia. Analizując potrzebę rewitalizacji parku, przeprowadzono uliczną sondę wśród użytkowników z której wywnioskowano, że brakującym niezbędnym elementem jest potrzeba budowy całorocznego szaletu w Parku im. Jakuba Wagi. Zasadna jest budowa szaletu wyposażonego w co najmniej dwa pomieszczenia publiczne (unisex damsko – męski), przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz miejscem umożliwiającym przewijanie niemowląt, z uwzględnieniem wykonania elementów wandaloodpornych.

3. Budowa chodnika przed Zespołem Szkół Drzewnych (dawna SP3) z wydzieloną ścieżką rowerową.
Lokalizacja: Chodnik przy ul. M. Skłodowskiej – Curie do bloku – Dmowskiego 2.
Koszt: 150 000 zł
Autor: Anna Wachowska
Opis: Chodnik jest ważnym skrótem komunikacyjnym dla pieszych i rowerzystów. Przemieszczają się tędy nie tylko mieszkańcy osiedla ale też dzieci, młodzież oraz klienci pobliskich przedszkoli, szkół i urzędów. Niestety obecny stan nawierzchni (liczne ubytki, pokruszenia płytek) stwarza zagrożenie utraty zdrowia osób nią uczęszczających. Dlatego konieczna jest całkowita wymiana nawierzchni z wydzieleniem ścieżki rowerowej, likwidacja mostka (niespełniającego swojej roli), ustawienie kilku ławek, koszy na śmieci. Budowa nowego chodnika z miejscem dla rowerzystów poprawi bezpieczeństwo tychże, a także pozwoli na zmianę. poprawę wizerunku najstarszego osiedla mieszkaniowego w Łomży

4. Chodnik na ulicy Kierzkowej w Łomży.
Lokalizacja: Chodnik od ul. Sikorskiego z lewej strony od nr 61 w pobliżu skrzyżowania z ul. Górną.
Koszt: 50 000 zł
Autor: Teresa Dobkowska
Opis: Chodnik na ul. Kierzkowej znajduje się w złym stanie technicznym, co powoduje potknięcia poruszających się nim pieszych, szczególnie osób starszych. Ludzie z obawy przed potknięciami często wybierają poruszanie się jezdnią, co naraża ich na niebezpieczeństwo.

5. Ciąg komunikacyjny Dmowskiego – Sikorskiego.
Lokalizacja: Działki 22866/2 i 22866/1 na szerokości 2/3.
Koszt: 150 000 zł
Autor: Marek Żelazny
Opis: Realizacja zadania spowoduje usprawnienie komunikacji osiedla przy ul. Dmowskiego oraz odciążenie ruchu na al. Legionów.

6. Fitness na Łomżycy.
Lokalizacja: Plac, teren rekreacyjny przy ul. Przytulnej obok placu zabaw dla dzieci.
Koszt: 50 000 zł
Autor: Dariusz Domasiewicz
Opis: Zainstalowanie urządzeń do fitnessu wkomponowuje się w teren rekreacyjny przy ul. Przytulnej tj. plac zabaw, trakt pieszorowerowy i boisko i odpowiada na potrzeby mieszkańców.

7. Inteligentne oświetlenie traktu pieszorowerowego.
Lokalizacja: Trakt pieszorowerowy od ul. Przyjaźni do ul. Obrońców Łomży oraz teren rekreacyjny przy ul. Przytulnej.
Koszt: 105 000 zł
Autor: Anna Baczewska
Opis: Zainstalowanie oświetlenia doświetlającego trakt pieszorowerowy oraz teren rekreacyjny przy ul. Przytulnej wydłuży czas korzystania z atrakcji znajdujących się na tym terenie (plac zabaw, fitness, boisko) oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z powyższych atrakcji.

8. Kompleks sportowy Łomżyca
Lokalizacja: Skrzyżowanie ulic Podleśnej i Browarnej.
Koszt: 110 000 zł
Autor: Piotr Serdyński
Opis: Boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej plażowej z ogrodzeniem w strefie skupienia trzech osiedli  umożliwią mieszkańcom aktywne spędzanie wolnego czasu.

9. Łomżyński Hyde Park.
Lokalizacja: Park Miejski, między ulicą Ogrodową i Nowogrodzką.
Koszt: 100 000 zł
Autor: Zbigniew Brzeziński
Opis: - Stworzenie Łomżyńskiego Hyde Parku – sceny dla twórców i artystów łomżyńskich w parku miejskim,
- kameralna, plenerowa scena z zadaszeniem, oświetleniem i zapleczem nagłośnieniowym,
- realizowanie w okresie letnim, raz w miesiącu (lub w miarę potrzeb częściej) koncercie muzycznych, występów tanecznych, slamów poetyckich, stand up’ów, przeglądu kabaretów, dla wszystkich zainteresowanych z Łomży i okolic,
- brak takiego miejsca, w którym społeczeństwo miałoby okazję spędzić swój wolny zaś w niedzielne popołudnie, i w którym grupy i formacje artystyczne oraz soliści mogliby prezentować swój talent i potencjał.

10. Łomżyński Park Miniatur Zabytków.
Lokalizacja: Park przy ul. Wyszyńskiego w Łomży obok sklepu Biedronka.
Koszt: 140 000 zł
Autor: Karol Cuch
Opis: W jego ramach zostałyby wykonane miniatury znanych zabytków w Łomży, w tym już nieistniejących, charakterystycznych budowli z okresu międzywojennego. Inwestycja ta spowoduje zagospodarowanie i uporządkowanie oraz dobre wykorzystanie tego terenu. Będzieto też doskonała wizytówka miasta na zbliżające się 600-lecie praw miejskich. Łomża to piękne miasto leżące w sercu Ziemi Łomżyńskiej na Północno –Wschodnim Mazowszu nad rzeką Narwią. Park Miniatur będzie ukazywał tę żywą historię dziejów naszego miasta i regionu. Stanie się dobrą atrakcją dla dzieci, młodzieży oraz gości z Polski i z zagranicy. Może też stanowić doskonałą ścieżkę historyczną dla szkół. Po realizacji inwestycji opiekę nad Parkiem sprawowałaby Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska”.

11. Łomżyński Przystanek Smart City – 2 sztuki
Lokalizacja: 1) Plac Kościuszki/ Jantar  2) Stary Rynek lub okolice dworca PKS
Koszt: 150 000 zł
Autor: Andrzej Kobyliński
Opis: Łomżyński Przystanek Smart City zawierałby takie elementy jak:
-Gabloty ścienne wykorzystywane od ekspozycji informacji miejskich bądź wystaw prac dzieci, młodzieży i lokalnych artystów;
-Kosz przystankowy z segregacją odpadów;
-Zasilanie z odnawialnych źródeł energii OZE;
-Oświetlenie energooszczędne LED strefy przystankowej;
-Kamera bezpieczeństwa;
-Przycisk alarmowy umożliwiający szybkie powiadamianie odpowiednich służb;
-Elektroniczny panel informacyjny (np. interaktywny wyświetlacz) jako element systemu informacji miejskich;
-Elektroniczny panel informacji pasażerskiej;
-Urządzenie fitness – rower stacjonarny z ładowarką USB zasilany energią mięśni;
-Stacjonarne urządzenie fitness t rener ramion – bęben z młynkiem i ładowarką USB zasilaną energią mięśni;
-Stolik z tablicą do gry planszowej.

12. Łomżyńskie Jelonki.
Lokalizacja: Centrum Miasta, tj. Teatr Lalki i Aktora, Hala Targowa, Ratusz, ujęcie wody ul. Rybaki, Biblioteka przy ul. Długiej, stadion ŁKS, budynek portu.
Koszt: 60 000 zł
Autor: Mariusz Gulanowski
Opis: Sądzę, że byłaby to atrakcja turystyczna stopniowo rozbudowywana przez osoby prywatne i firmy, szczególnie na „Starówce”, co doprowadziłoby do zaistnienia swoistego „szlaku jelonkowego”. Płaskorzeźby ceramiczne przedstawiałyby stylizowanego jelonka związanego tematycznie z miejscem, w którym się znajduje (Teatr Lalki i Aktora – strażak, Hala Targowa – rzeźnik z tasakiem, Ratusz – rajca, ujęcie wody ul Rybaki – nosiwoda, Biblioteka ul. Długa – czytelnik, stadion ŁKS – piłkarz w barwach ŁKS, budynek Portu – wioślarz w barwach ŁTW)

13. Psi park – wybieg dla psów.
Lokalizacja: Kawałek zieleni pomiędzy ulicą Kasztelańską a Szosą Zambrowską, działka nr 12064/14
Koszt: 45 657,50 zł
Autor: Renata Dąbrowska
Opis: Psi park to fragment zieleni, zabezpieczony ogrodzeniem o wysokości 1,5m na który będzie można wejść przez trzy furtki, otwarte 24h/dobę. Będzie on miejscem przeznaczonym do Higienicznej i bezpiecznej zabawy, gdzie psy będą mogły się wybiegać i socjalizować, a właściciele miło spędzać czas.  Dodatkowo przeszkody zamontowane wewnątrz Psiego parku zachęcą mieszkańców do aktywnego spędzania czasu ze swoim pupilem na świeżym powietrzu.
Wybrana lokalizacja jest miejscem, gdzie mieszkańcy systematycznie wyprowadzają swoje zwierzęta, jednak sąsiedztwo jezdni i ścieżek rowerowych uniemożliwia swobodny spacer. Ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo zwierząt i ludzi. Obiekt w przyszłości może być wykorzystywany jako miejsce spotkań (np. fanów ras) i tym samym spełniać funkcje edukacyjne i promocyjne.

14. Remont „małego parkingu” przy ul. Niemcewicza 17 przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz chodnika przy ulicy Niemcewicza 2/6/10/12/13 w kierunku ulicy Zawadzkiej (naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 10).
Lokalizacja: jak w nazwie
Koszt: 110 000 zł
Autor: Łukasz Marek Baczewski
Opis: Realizacja jest zasadna ze względu na duże natężenie ruchu w okolicach Placówki Szkolnej. Duża częstotliwość ruchu oraz brak miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 10 doprowadziła do stanu, że istniejące nawierzchnia oraz wydzielona ilość miejsc parkingowych jest zbyt mała w stosunku do potrzeb i natężenia ruchu/ Duża częstotliwość ruchu sprawiła, że istniejąca nawierzchnia parkingu  chodnika jest nierówna, spękana, o znacznym stopniu degradacji.
Teren wymaga remontu i zagospodarowania z uwagi na bezpieczeństwo jego użytkowników. Remont parkingu poprawi także estetykę, jakość i komfort życia na terenie Miasta Łomża.

15. Remont chodników przy ulicach Kołłątaja 2/4/6 oraz pomiędzy Przedszkolami nr 14 i 15, przy Przedszkolu nr 14 i dalej w stronę Niemcewicza 17 przy Szkole Podstawowej nr 10.
Lokalizacja: jak w nazwie
Koszt: 150 000zł
Autor: Magdalena Baczewska
Opis: Realizacja jest zasadna ze względu na duże natężenie ruchu w okolicach Placówek Przedszkolnych i Szkolnej. Duża częstotliwość ruchu doprowadziła do stanu, że istniejące nawierzchnie są nierówne, spękane, o znacznym stopniu degradacji.
Teren wymaga remontu i zagospodarowania z uwagi na bezpieczeństwo jego użytkowników. Remont chodników poprawi także estetykę, jakość i komfort życia na terenie Miasta Łomża.

16. Remont kapitalny schodów i chodnika.
Lokalizacja:  - Łączą przejście z ul. Zielonej do ul. Rybaki, działka nr 10818
Koszt: 30 000 zł
Autor: Barbara Podsiadło
Opis: Wymienione schody i chodnik są w bardzo złym stanie technicznym. Przejście to służy mieszkańcom ulicy Rybaki i ulicy Zielonej. Od czasu powstania bulwarów nad Narwią schody i przejście są skrótem dla wielu mieszkańców Łomży.
Realizacja wymienionych schodów i chodnika zachęci mieszkańców miasta do spacerów tą  trasa na bulwary, a starszym ludziom z dzielnicy Rybaki ułatwi dojście do Starego Rynku.

17. Remont kapitalny ulicy Zielonej.
Lokalizacja: Odcinek między ulicami Dworną a Senatorską
Koszt: 130 000 zł
Autor: Andrzej Podsiadło
Opis: Wskazany odcinek ulicy Zielonej między ulicami Dworną i Senatorską stanowi fragment trasy między innymi z ulicy Kierzkowej do ul. Rybaki. Stan techniczny tej ulicy jest więcej niż zły. Remont ulicy poprawi komunikację w tej części Starówki, przyczyni się do poprawy estetyki. Mieszkańcy od wielu lat skarżą się na zły stan tej ulicy i utrudnienia, które są większe również z powodu poziomu tej ulicy.

18. Remont nawierzchni parkingu i chodnika w pasie drogowym ul. Niemcewicza na wysokości budynków Kołłątaja 4 i 6.
Lokalizacja: Pas drogowy ul. Niemcewicza, nr działki 12237/12
Koszt: 149 800 zł
Autor: Jan Chmielewski
Opis: Nawierzchnia parkingu i chodnika jest w bardzo złym stanie technicznym, zagraża bezpieczeństwu ludzi i pojazdów.

19. Rewitalizacja parku.
Lokalizacja: Teren zielony na os. Bohaterów Monte Cassino
Koszt: 150 000 zł
Autor: Magdalena Modzelewska
Opis: Na dzień dzisiejszy park to zupełnie bezużyteczny teren, który w praktyce odstrasza mieszkańców od jakiegokolwiek użytkowania.
Aby ogród nie stał się kolejnym nieatrakcyjnym parkiem powinien przyciągać mieszkańców nie tylko niezwykłą roślinnością, ale także oryginalnym placykiem zabaw dla dzieci, ścieżką do biegania, trawnikami do użytku, polem do mini golfa czy też innych sportów, kącikiem dla artystów (np. rzeźby lokalnych twórców) lub też miejscem na kawiarnię/lodziarnię.
Ogród botaniczny mógłby być wizytówką miasta podnoszącą jego prestiż a także pełnić funkcje edukacyjne.

20. Rozbudowanie parkingu o 9 miejsc postojowych.
Lokalizacja: Ul. Polowa 51B
Koszt: 80 000 zł
Autor: Piotr Wiśniewski
Opis: Przy ulicy Polowa 51B przypada niewystarczająca ilość miejsc parkingowych, w związku z czym właściciele pojazdów parkują wzdłuż chodnika przy wejściu do klatek schodowych, co zagraża bezpieczeństwu przeciwpożarowemu.

21. Sekundniki.
Lokalizacja: Sygnalizacje świetlne montowane na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną na terenie strefy Południe.
Koszt: 100 000 zł
Autor: Piotr Dardziński
Opis: Sekundniki to instalowane na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wyświetlacze pokazujące czas pozostały do zmiany sygnału świetlnego. Analizy pokazują, iż sekundniki znacznie wpływają na bezpieczeństwo.

22. Siłownia – Miejsce Rozrywki Zewnętrznej.
Lokalizacja: Plac pomiędzy ulicą Harcerską – Pułaskiego – Łukasińskiego – Kurpiowską.
Koszt: 70 000 zł
Autor: Mariusz Tarka
Opis: Miejsce rozrywki zewnętrznej wraz z siłownią zewnętrzną będzie jedynym obecnie miejscem do uprawiania sportów dla mieszkańców osiedla nr 2. Zainstalowane byłyby urządzenia takie jak: wioślarz podwójny na pylonie, surfer podwójny na pylonie, steper podwójny na pylonie, wyciąg górny podwójny na pylonie, orbitrek podwójny na pylonie, biegacz podwójny na pylonie,  trenażer dla osób niepełnosprawnych (podwójny), siłacz dla osób niepełnosprawnych (podwójny), dwie szachownice czteroosobowe,  cztery ławki.

23. Siłownia fitness na wolnym powietrzu.
Lokalizacja: Osiedla Maria I i Maria II
Koszt: 55 000 zł
Autor: Lidia Kobylińska
Opis: Osiedle Maria I i Maria II zamieszkuje wiele osób starszych. W okolicy nie ma urządzeń do ćwiczeń dla osób starszych. Osiedla te są najbardziej zagęszczoną zabudową jednorodzinną.

24. Siłownia i plac zabaw na ul. Fabrycznej.
Lokalizacja: Ul. Fabryczna, nr działki  22429/78
Koszt: 70 000 zł
Autor: Irena Zwornicka
Opis: Projekt przewiduje budowę siłowni i placu zabaw na świeżym powietrzu. Miejsce to pozwoli zagospodarować wolną przestrzeń miejską i przystosować ją do potrzeb mieszkańców. Siłownia i plac zabaw wyposażone w atrakcyjne i wielofunkcyjne urządzenia będzie miejscem spotkań, rekreacji i aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców w różnym wieku. Będzie to pierwsze tego typu miejsce na terenie Osiedla nr 9

25. Siłownia na powietrzu na ul. Dmowskiego
Lokalizacja: Duży plac po placu zabaw (ul. Dmowskiego 2 i frontowa ściana Dmowskiego 4).
Koszt: 50 000 zł
Autor: Barbara Komorowska
Opis: Budowa siłowni na powietrzu jest potrzebna, aby młodzież z ulicy Dmowskiego miała gdzie aktywnie spędzać wolny czas. Siłownia ta będzie służyć nie tylko młodzieży, ale też i osobom dorosłym stanowiąc swoistą rehabilitację poprzez ruch i wysiłek.

26. Sygnalizacja świetlna przy Kościele św. Brunona z Kwerfurtu.
Lokalizacja: Przejście przy ulicy Wojska Polskiego na wysokości kościoła p.w. Św. Brunona z Kwerfurtu
Koszt: 150 000 zł
Autor: Agnieszka Domasiewicz
Opis: Sygnalizacja świetlna poprawi bezpieczeństwo osób poruszających się po wyżej wymienionym przejściu dla pieszych.

27. Ścieżka zdrowia.
Lokalizacja: Ul. Grobla Jednaczewska (odcinek od ul. Łąkowej do Lasku Jednaczewskiego).
Koszt: 70 000 zł
Autor: Wiesława Łempicka
Opis: Wzdłuż ścieżki rowerowej (dwustronnie) zamontować urządzenia do zróżnicowanych ćwiczeń fizycznych, np. drabinki (również z wykorzystaniem naturalnych obiektów przyrodniczych). Na początku ścieżki rowerowej zamontować stojaki (ewentualnie monitorowane) dla bezpiecznego postoju rowerów, z myślą o rowerzystach, którzy zechcą skorzystać z dobrodziejstw ścieżki zdrowia. Proponowana inwestycja będzie służyć wszystkim Łomżanom, bez względu na wiek i to, w której części miasta Łomża zamieszkują.

28. Wykonanie alejek spacerowych łączących Park im. Jana Pawła II  Papieża Pielgrzyma z położonym obok parkiem (zlokalizowanym między ul. Prusa, ul. Reymonta i ul. Bema).
Lokalizacja: Teren pomiędzy budynkiem mieszkalnym Reymonta 11 a Przedszkolem nr 9, nr działki 12173/11
Koszt: 99 320,00 zł
Autor: Grażyna Czajkowska
Opis: Alejki spacerowe połączą dwie zagospodarowane części parku. Zostanie też odpowiednio uporządkowany teren, dzięki czemu poprawi się estetyka tego miejsca oraz bezpieczeństwo poruszających się tam mieszkańców. W poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego park między ul. Prusa, ul. Reymonta i ul. Bema został w znacznej części zrewitalizowany.
Obecnie (zgodnie z załączonymi zdjęciami) mieszkańcy poruszają się po „wydeptanych”, nieutwardzonych ścieżkach. Ruch na tym terenie jest dość duży ze względu na bliskość przedszkola, szkoły, Parku Wodnego, Kościoła i budynków mieszkalnych. Po opadach deszczu przejście po tym terenie jest bardzo utrudnione i niebezpieczne (błoto, dziury).

29. Wymiana nawierzchni boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej – Zespołu boisk sportowych Orlik 2012.
Lokalizacja: Katyńska 3
Koszt: 150 000 zł
Autor: Marcin Trojanowski
Opis: Nawierzchnia boiska z trawy syntetycznej Zespołu boisk sportowych Orlik 2012 ma już ponad 7 lat. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Łomży, a co za tym idzie najwięcej i najdłużej eksploatowany. Z boiska korzystają zarówno mieszkańcy Łomży m.in. w ramach rozgrywek miejskiej Ligi Piłki Nożnej jak i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz większość grup młodzieżowych Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Tak duże obłożenie w tym czasie, niewątpliwie przyczyniło się do tego, że nawierzchnia jest w złym stanie. Wymiana nawierzchni przyczyniłaby się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników, zmniejszyłaby prawdopodobieństwo odniesienia kontuzji a w szczególności podniosłaby warunki w jakich trenowaliby najmłodsi adepci piłki nożnej w naszym mieście.

30. Wymiana nawierzchni ulicy – ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Lokalizacja: Fragment działki nr 12583, zlokalizowany w trójkącie pomiędzy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży ul. Władysława Reymonta 9, Sklepem „Mila” ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30 w Łomży, a Niepublicznym Przedszkolem „Wesołe Słoneczko” w Łomży ul. Spółdzielcza 74.
Koszt: 50 000 zł
Autor: Adam Szczodry
Opis: Jest to bardzo zaniedbany teren, bezpośrednio przylegający do jednej z największych placówek oświatowych w Łomży, czyli Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, a także do Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko”.
Część nawierzchni jezdni tworzą płyty z wystającymi drutami, stwarzając tym samym zagrożenie dla dzieci i młodzieży, udających się do ww. placówek oświatowych oraz powracających po zajęciach do domów

 

210204100642.gif

Załączniki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę