Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wstrzymane odwiedziny chorych na oddziale kardiologii

- Od kilku dni obserwujemy wzmożony napływ pacjentów z ostrymi infekcjami grypopodobnymi, a w tej chwili najtrudniejszą sytuację mamy na oddziale kardiologii, gdzie jest dużo dostawek, łóżek na korytarzach – informuje Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Z tego powodu wstrzymane zostały do odwołania wizyty na tym oddziale. Na innych oddziałach wizyty na razie nie są ograniczane, natomiast apelujemy o powstrzymywanie się od wizyt w szpitalu osób z zewnątrz, ograniczenie się do naprawdę niezbędnych kontaktów z chorymi.

Na oddziale kardiologii i chorób wewnętrznych od wczoraj zapełniły się wszystkie łóżka w salach – 39, a siedem stanęło na korytarzu. - Musimy rozlokować tak przyjmowanych pacjentów na innych oddziałach, żeby nie leżeli na korytarzu – zapowiada lekarka. - Korytarz jako miejsce przechodnie sprzyja transmisji infekcji, dlatego zalecane jest nieodwiedzanie pacjentów, zwłaszcza z dziećmi, szczególnie narażonymi na ataki chorób wirusowych. Szpital to największe zbiorowisko chorych w naszym mieście i regionie, dlatego prosimy o zastosowanie się do apelu, aby unikać dużych skupisk ludzi, ryzykujących wzajemne szybsze i o wiele częstsze zarażanie się infekcjami grypopodobnymi. Pacjenci wysokogorączkujący zostaną wkrótce przeniesieni na inne oddziały, tam gdzie jest luźniej.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę