Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Rolnicy „bez pomocy państwa nie poradzą sobie”

Zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej apeluje do wojewody o zaangażowanie i interwencję do Rządu RP o podjęcie natychmiastowej interwencji na rynku zbytu trzody. - Sytuacja jest nadzwyczajna, dlatego należy użyć wszelkich instrumentów związanych z rozwiązywaniem problemów kryzysowych – przekonują działacze rolniczy przypominając, że od ponad 2 lat województwo boryka się z problemem Afrykańskiego Pomoru Świń. - Sytuacja zamiast poprawiać się niestety ulega pogorszeniu – piszą w wystąpieniu do wojewody Bohdana Paszkowskiego przypominając, że od początku miesiąca strefa z ograniczeniami dotyczącymi hodowli świń została rozszerzona.

Aktualnie największym problemem dla rolników utrzymujących trzodę chlewną jest brak zbytu, bo zakłady mięsne nie chcą skupować od nich żywca. Dlatego Zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej apeluje do Pana Wojewody o zaangażowanie i interwencję do Rządu RP o podjęcie natychmiastowej interwencji na rynku zbytu trzody z terenów objętych ograniczeniami – czytamy w wystąpieniu Zarządu Izby. - Mamy świadomość, że sytuacja wymaga podjęcie skutecznych rozwiązań, mających charakter systemowy i długofalowy. Jednakże czas nie jest sprzymierzeńcem dla rolników, którzy zadają sobie pytanie co zrobić i gdzie sprzedać żywiec? Bez pomocy państwa nie poradzą sobie z zaistniała sytuacją! - ostrzega PIRol.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę