Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Bagiński wygrał w Łomży

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

Mieczysław Bagiński, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zajął drugie miejsce w niedzielnych wyborach do Senatu, w samej Łomży uzyskał znacznie lepszy wynik niż zwycięska kandydatka PiS. Na Bagińskiego zagłosowało 5 423 mieszkańców Łomży – czyli o 552 więcej niż na Annę Marię Anders (4871). Frekwencja w mieście wyniosła 22%. PKW opublikowała wyniki ze wszystkich lokali wyborczych.

Tak głosowała Łomża
Tak głosowała Łomża

W Łomży Bagiński wygrał wybory w zdecydowanej większości obwodów do głosowania. Anders pokonała go jedynie w 10 z 32 lokali (Szkoła Podstawowa Nr 4, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Przedszkole Publiczne nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 5, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Z.B., Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Zobacz jak głosowała Łomża w poszczególnych lokalach wyborczych
Stratę z Łomży Anders odrobiła w gminach powiatu łomżyńskiego. W sumie kandydata PSL poparło tu 2 173 wyborców, a kandydatkę PiS 4008. Także w powiatach kolneńskim i zambrowskim wyraźnie lepsza była kandydatka PiS. W kolneńskim poparło ją 2561 osób, a Bagińskiego 2184, a w Zambrowskim na Anders głosowało 3771 osób, a na Bagińskiego 1968.

Bagiński wygrał wybory także w powiecie grajewskim zdobywając 3410 wobec 2805 Anders, w powiecie sejneńaskim 1272 - wobec - 817 i w Suwałkach - 3992 głosów na Bagińskiego a 3910 na Anders.

W Łomży Bagiński wygrał wybory w zdecydowanej większości obwodów do głosowania. Anders pokonała go jedynie w 10 z 32 lokali (Szkoła Podstawowa Nr 4, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Przedszkole Publiczne nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 5, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Z.B., Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę